Доступність посилання

ТОП новини

До візиту Папи Павла Другого


До візиту Папи Павла Другого

Київ, 05 квітня 2001 - Соціологічне опитування, проведене Центром соціальних та маркетингових досліджень СОЦИС на замовлення прес-служби Католицької Церкви в Україні, виявило загалом позитивне ставлення громадян України до майбутнього візиту Святішого Отця, а кожний п”ятий респондент схиляється до думки, що цей візит істотним чином підвищить престиж Україні на міжнародній арені.

Однак 49 відсотків з опитаних (тобто майже половина) або абсолютно байдужа до майбутньої події, або зовсім нічого не знає про неї. 5 відсотків респондентів висловлюють негативне ставлення. На думку соціологів ставлення громадян України до візиту Папи Івана Павла 2-го в Україну суттєво вже змінитися не може. Навіть за умов кампанії проти візиту Святішого отця, яка, згідно, із висновками центру СОЦИС, носить однозначно політизований характер. Такий висновок можна зробити, зокрема, з позиції всеукраїнської газети “День”, яка, скажімо, оприлюднила заяви із негативним ставленням до майбутньої події одеського духовенства та Московської патріархії. За словами завідувача відділом соціально-політичних досліджень центру СОЦИС Олександра Стегнія, це вже є вектором зовнішньо-політичної орієнтації. Олександр Стегній: “Навряд чи тут треба очікувати якоїсь небезпеки покатоличення країни. Це є надто нереальна небезпека. Але щодо вектору західно-європейського і інтеграційного, то, безумовно, є дисонансом погляду на Росію. Тут є ще один феномен, що Російська православна церква Московського патріархату має на Україні більше парафій, ніж у себе на батьківщині. І зрозуміло, якщо Україна буде скеровуватися у Європу, буди йти до наближення чи об”єднання українських православних церков – це означає, що буде дуже відчутна втрата для парафій Московського патріархату”.

Співголова Координаційної комісії з питань підготовки візиту отець Теодозій Янків у свою чергу зазначив:

“Коментувати заяву православної церкви Московського патріархату і потрібно, і не потрібно. Потрібно, тому що ця заява вона, очевидно, не є рішенням, скажімо, загально об”єктивним. Це є побоювання, що такий візит Святішого Отця в УКраїну може привести до послаблення церкви Московського патріархату”.

Отець Теодозій ознайомив журналістів із планом організації місця відправи божественної літургії (візантійського та римо-католицького обрядів) Папою Іваном Павлом 2-им, яке відбудеться на київському аеродромі “Чайка”. На 24 гектарах там будуть орагізовані 5 секторів для паломників та, власне, престолу, з якого служитиметься свята літургія. Далі отець Теодозій Янків:

“Цей престол, цей подіум, буде зроблено у вигляді корабля. У Святому Писанні корабель символізує Христову Церкву, яка пливе вже 2000 років по тому розбурханому морю, яким є світ. Отже, цей корабель приплив і до нас – в Україну”.

На престолі розмістяться Папа Іван-Павло 2-й із 250 кардиналами та священниками. У 0-вому секторі із сидячими місцями біля престолу розмістяться інваліди та немічні діти, а відразу за ними сектор займатимуть діти віком від 10 до 15 років в українських національних строях. Далі – решта віруючих за спеціальними запрошеннями, які видаватимуться за 2 тижні до богослужіння Святішого Отця.

А про всі новини навколо візиту папи Івана Павла 2-го ви можете дізнатися із спеціальної Інтернет-сторінки за адресою: www.papalvisit.org.ua.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG