Доступність посилання

ТОП новини

Комітет “ За правду” не може узяти участь у підготовці та проведенні референдуму щодо недовіри президентові України


Комітет “ За правду” не може узяти участь у підготовці та проведенні референдуму щодо недовіри президентові України

Київ, 10 травня 2001 - Члени Громадського комітету опору “ За правду”, народні депутати України Тарас Чорновіл і В”ячеслав Кириленко сьогодні на прес-конференції у Києві наголосили, що комітет “ За правду” не може узя- ти участь у підготовці та проведенні референдуму щодо недовіри президентові України. Такою є по- зиція комітету, хоча остаточне рішення буде ухва- лено на засіданні Ради за участю усіх обласних представників комітету “ За правду” 12 травня.

Для громадського комітету опору “ За правду” принциповим є не лише питання відставки Куч- ми . Значно принциповіше - змінити систему влади. Тому ініціатива проведення референдуму, зазначи- ли Тарас Чорновіл і В”ячеслав Кириленко , є занад- то вузькою і передчасною . Така ініціатива відволі- катиме опозицію від розв”язання проблеми пова- лення режиму шляхом утворення широкої демо- кратичної коаліції. Але водночас комітет “ За прав- ду” не збирається забороняти окремим учасникам комітетут брати участь у заходах, пов”язаних з референдумом.

Сьогодні на прес-конференції Тарас Чорновіл і В”ячеслав Кириленко також сказали, що комітет не підтримуватиме жодну із кандидатур на посаду глави уряду, подану президентом України. Реальна ставка стосовно майбутнього прем”єр- міністра робитиметься на Сергія Тигипка - на- голосили учасники прес-конференції. У владної команди є такий приорітет. Але комітет “ За прав- ду” вважає, що рейтинг Ющенка є сьогодні коло- сальним. “Найголовніше завдання для нас – сфор- мувати широку демократичну коаліцію із політич- них партій , молодіжних, релігійних організацій на чолі із Ющенком”,- зауважили Тарас Чорновіл і В”ячеслав Кириленко. Вони також спростували думку журналістів щодо несу- місності таких понять, як Ющенко та опозицій- ність.

“Сама діяльність Ющенка щодо олігархічних кланів в Україні і є опозиційною. Біда у тому, що в українському супільстві немає достатньо визначених понять опозиційності. Так, Ющенко не піде до Форуму національного порятунку. Але ніхто його туди і не запрошує”, – наголосив Тарас Чорновіл. За його словами, це було б нівелюванням постаті Ющенка. Комітет “За правду” розглядає колишнього прем”єра як лідера загального демократичного патріотичного фронту.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG