Доступність посилання

ТОП новини

Австрійські інвестиції в український бізнес


Австрійські інвестиції в український бізнес

Київ, 18 травня 2001 - Австрія, яка на початку 1995-го року стала членом Європейського Союзу, змогла досягти цілковитої інтеграції із зовнішніми ринками. І досвід цієї мальовничої альпійської республіки у налагодженні торговельно-економічних взаємин і з державами-членами ЄС, і з східноєвропейськими сусідами, може статися в пригоді Україні. Адже остання проголосила курс на євроінтеграцію і активно налагоджує стосунки з Євросоюзом. На думку Надзвичайного і Повноважного Посла Австрії в Україні Клауса Фаб’ян, Відень і Київ зацікавлені у розширенні торговельно-економічних стосунків, враховуючи свій індустріальний потенціал.

За словами пана Фаб”яна, австрійські інвестори зацікавлені в успішному завершенні приватизаційного процесу в Україні та створенні у державі належних правничих засад для праці іноземних компаній. За останні два-три роки спостерігаються позитивні тенденції у сфері торгівлі між двома країнами – а крім того, Австрія розпочала низку значних інвестиційних проектів в Україні, залучаючи свої капітали та технології. Австрійський дипломат підкреслив:

“Австрійська будівельна компанія “МІНТ” три роки тому реалізувала проект з побудови українського Монетного Двору: це є надзвичайно велика інвестиція. Минулого року розпочала завоювання українського ринку система супермаркетів “BILLA”: нині у Києві працюють вже три цих супермаркети, відомі високими стандартами якості. Протягом поточного року ще три “BILLA” відкриються в інших містах – у Дніпропетровську, Харкові і, ймовірно, в Одесі. Австрійські інвестори також долучаються до реформ у сільському господарстві: наші бізнесмени працюють з приватними компаніями, які переробляють продукцію АПК, найбільший інтерес викликає виробництво соків, - зазначив Клаус Фаб”ян. Нагадаю, що і мережа супермаркетів “BILLA”, і фірми з виробництва соків використовують українську продукцію. У найближчій перспективі в австрійських інвесторів – це участь у розвитку лижних курортів України – на думку пана Фаб”яна, Карпати є унікальним регіоном і для спорту, і для “зеленого туризму”.

Єдине, що стримує австрійців – це відсутність чіткої законодавчої бази та елементарної туристичної інфраструктури. Але, тим не менше, бізнесмени упевнені, що індустріальний потенціал Австрії та України дозволяє з оптимізмом дивтись у майбутнє. Для цього офіційний Київ має якнайшвидше узгодити свою внутрішню економічну та фінансову політику з об”єднаною політикою Євросоюзу і законодавчо закріпити успіхи економічних реформ, спрямованих на створення ринкової системи у державі.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG