Ось лише кілька фактів. Нині консульства Польщі є практично в усіх куточках світу. 134 професійних і 124 почесних консульства. Лише за останніх два роки відкрито нові установи в Іркутську, Єревані, Ріо-де-Жанейро, Сараєві, Тбілісі та інших містах. Найближчим часом ще два консульства з’явиться в Україні – в Одесі та Луцьку. Водночас, Польща провадить політику на ліквідацію візового режиму з розвинутими країнами світу, але запроваджує візи для держав колишнього Радянського Союзу. Так, за останніх два роки Польща підписала безвізовий режим на засадах взаємності з Малайзією, Японією, Еквадором, Бразилією, Ізраїлем, Мексикою, Сингапуром та Панамою. Тривають переговори про скасування віз у відносинах з Ґватемалою, Сальвадором, Венесуелою та Гонконгом.
Польща впровадить візи найближчим часом для росіян, громадян Білорусі, Македонії та Куби. На наше запитання про візи для українців міністр Сікорський відповів дослівно так: «Польща не ініціює впровадження віз для громадян України, а лише достосовується тут до вимог Шенґену, а якщо конкретно, то Польща ще не визначила термін впровадження віз для українців».
Щодо візового режиму зі Сполученими Штатами, то міністр Сікорський сказав, що нещодавно на переговорах у Вашингтоні, він не отримав бажаної відповіді на запитання про це. Нагадаю, що у відносинах зі США Польща зліквідувала візи в односторонньому порядку. Себто, американці при в’їзді до Польщі не потребують візу, а поляки при в’їзді в США мусять її мати. Аби Сполучені Штати скасували візові відносини з Польщею,- наголосив міністр Сікорський,- треба, щоб насамперед зменшилася кількість відмов у наданні американських віз для громадян Польщі, що має місце з прчини порушення поляками певних норм та інструкцій під час перебування в Сполучених Штатах Америки.