Доступність посилання

ТОП новини

Ще до початку літа Польща планує підписати безвізовий режим з Гонконгом та Венесуелою, навпаки, росіяни, білоруси, кубинці незабаром потребуватимуть візи


Ще до початку літа Польща планує підписати безвізовий режим з Гонконгом та Венесуелою, навпаки, росіяни, білоруси, кубинці незабаром потребуватимуть візи

Варшава, 17 травня 2001 – 17 травня міністр Радослав Сікорський, який наглядає за роботою консульського департаменту міністерства закордонних справ Польщі, оприлюднив рапорт про діяльність усієї консульської служби Польської республіки. «Кожен, хто володіє паспортом, на обкладинці якого орел в короні, може рохраховувати на допомогу польської держави».Ці слова сказано прем’єром Єжи Бузеком нещодавно, коли Польща зустрічала викрадених на Кавказі і визволених польських громадян, можна було б взяти за епіграф цього звіту.

Ось лише кілька фактів. Нині консульства Польщі є практично в усіх куточках світу. 134 професійних і 124 почесних консульства. Лише за останніх два роки відкрито нові установи в Іркутську, Єревані, Ріо-де-Жанейро, Сараєві, Тбілісі та інших містах. Найближчим часом ще два консульства з’явиться в Україні – в Одесі та Луцьку. Водночас, Польща провадить політику на ліквідацію візового режиму з розвинутими країнами світу, але запроваджує візи для держав колишнього Радянського Союзу. Так, за останніх два роки Польща підписала безвізовий режим на засадах взаємності з Малайзією, Японією, Еквадором, Бразилією, Ізраїлем, Мексикою, Сингапуром та Панамою. Тривають переговори про скасування віз у відносинах з Ґватемалою, Сальвадором, Венесуелою та Гонконгом.

Польща впровадить візи найближчим часом для росіян, громадян Білорусі, Македонії та Куби. На наше запитання про візи для українців міністр Сікорський відповів дослівно так: «Польща не ініціює впровадження віз для громадян України, а лише достосовується тут до вимог Шенґену, а якщо конкретно, то Польща ще не визначила термін впровадження віз для українців».

Щодо візового режиму зі Сполученими Штатами, то міністр Сікорський сказав, що нещодавно на переговорах у Вашингтоні, він не отримав бажаної відповіді на запитання про це. Нагадаю, що у відносинах зі США Польща зліквідувала візи в односторонньому порядку. Себто, американці при в’їзді до Польщі не потребують візу, а поляки при в’їзді в США мусять її мати. Аби Сполучені Штати скасували візові відносини з Польщею,- наголосив міністр Сікорський,- треба, щоб насамперед зменшилася кількість відмов у наданні американських віз для громадян Польщі, що має місце з прчини порушення поляками певних норм та інструкцій під час перебування в Сполучених Штатах Америки.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG