Доступність посилання

ТОП новини

Мирослава Гонгадзе, яка отримала політичний притулок у США, заявляє про необхідність проведення нового незалежного розслідування справи про вбивство її чоловіка


Мирослава Гонгадзе, яка отримала політичний притулок у США, заявляє про необхідність проведення нового незалежного розслідування справи про вбивство її чоловіка - українського журналіста Георгія Гонгадзе

Про це М.Гонгадзе заявила сьогодні під час телефонного моста Києва з Вашингтоном, де вона перебуває нині.

Вона зазначила, що нещодавньою заявою міністра внутрішніх справ України Юрія Смирнова про розкриття цього злочину "правоохоронні органи розписалися в своєму непрофесіоналізмі, і загнали себе в глухий кут".

"Тільки незалежне розслідування може пролити світло на цю справу", - наголосила вдова журналіста.

М.Гонгадзе повідомила, що в середу у неї відбулася зустріч з експертами ФБР. Вони, за її словами, стверджують, що "якби експертиза була проведена вчасно, можна було встановити причину і час смерті".

При цьому вона ствердно відповіла на запитання журналістів про те, що вважає "таращанське тіло" тілом Георгія.

М.Гонгадзе висловила сумнів у тому, що зможе бути на похоронах чоловіка, якщо таке рішення прийме його мати Леся Гонгазде. Проте вона повідомила, що вже домовилася з керівництвом українських греко-католицької і православної церков в Америці про проведення панахид по всій країні.

Відповідаючи на запитання журналістів, вона повідомила, що на 21 травня (день народження Г. Гонгадзе) у неї заплановано "серйозні зустрічі і виступи перед громадськістю в Нью-Йорка".

Розповідаючи про те, в якому статусі нині вона перебуває у США, М.Гонгадзе повідомила, що має статус політичного емігранта, а для її матеріального утримання – "є мінімальні соціальні програми".
XS
SM
MD
LG