Доступність посилання

ТОП новини

Подробиці візиту голови Парламенської Асамблеї ОБСЄ Адріана Северіна до Кишинева


Подробиці візиту голови Парламенської Асамблеї ОБСЄ Адріана Северіна до Кишинева

Кишинів, 22 травня 2001 ― У Молдові з дводенним візитом перебуває голова Парламентської Асамблеї Адріан Северін. Учора він відвідав Придністров’я, де зустрічався з керівництвом сепаратистської Придністровської Молдовської республіки. У вівторок А.Северін мав зустрічі з чільним керівництвом Молдови.

Зокрема, під час зустрічі з президентом Володимиром Вороніним Адріан Северін заявив про створення ОБСЄ усіх необхідних умов для остаточного врегулювання придністровського конфлікту. На думку Адріана Северіна, економічний аспект придністровського врегулювання більш тяжкий, ніж політичний.

У зв’язку з цим Асамблея ОБСЄ вважає, що прийшов час для більш активного економічного співробітництва між Кишиневом та Тирасполем. А. Северин каже, що нині треба створювати спільні підприємства, організовувати проекти, реалізація яких буде зближувати позиції конфліктуючих сторін, що, врешті-решт, дасть можливість вийти на політичні рішення питання. За останні роки торгівля Придністров’я з Молдовою скоротилася з 34% до 7%. Адріан Северін підтвердив, що присутність ОБСЄ у регіоні сьогодні має підтримувати стабільність та допомогати сторонам активніше вести переговорний процес.

А.Северін зазначив, що разом з країнами гарантами мирного та політичного врегулювання придністровського питання- Україною та Росією - ОБСЄ і надалі сприятиме діалогу між Кишиневом та Тирасполем.

Обидва лідери В.Воронін та І.Смирнов погоджуються з висновком, що альтернативи діалогу немає, а затвердження документів про статус Приністров’я на рівні ОБСЄ «буде служити гарантією їх дотримання на практиці».

Придністровська сторона без емоцій віднеслася до пропозицій Адріана Северіна щодо збільшення кількості країн-гарантів мирного врегулювання конфлікту. Президент Ігор Смирнов вважає, що немає необхідності для такого кроку. І. Смирнов каже, що треба залишити встановлений формат переговорного процесу: Тираспіль-Кишинів і посередники – Україна, Росія та ОБСЄ.

Адріан Северін представляє Румунію, яка нині є головою в ОБСЄ. Відомо, що Тирасполь виступає категорично проти того, щоб Бухарест якимось чином торкався проблеми врегулювання придністровського конфлікту. З цієї причини справа Придністров’я в ОБСЄ наприкінці минулого року була передана від Австрії до Португалії, яка буде головувати в ОБСЄ лише у наступному - 2002 році.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG