Доступність посилання

ТОП новини

Севастопольенерго приватизовано – чому севастопольська влада проти?


Севастопольенерго приватизовано – чому севастопольська влада проти?

Симферополь, 24 травня 2001 - Минулого тижня голова міської Ради Севастополя Василь Пархоменко в інтерв’ю місцевій пресі заявив, що депутати міськради проти продажу контрольного пакету акцій компанії “Севастопольенерго” іноземному інвестору. У квітні новим власником “Севастопольенерго” стала словацька компанія “Виходословенске Енергетіцке Заводи С.П.”. Але севастопольська влада, як виглядає, лобіює інтереси інших інвесторів.

“Виходословенске Енергетіцке Заводи С.П.” стали власником 70% акцій Відкритого акціонерного товариства "Севастопольенерго", вигравши 24 квітня конкурс, організований Фондом держмайна України. Пакет було придбано за 100 млн. 960 тисяч грн. У квітні ж член Національної Комисії регулювання електроенергії Василь Котко повідомив, що Комісія не заперечує проти цієї оборудки, оскільки словацька компанія контролюватиме менше 15% українського енергоринку.

Однак про свої заперечення днями заявила севастопольська влада. В інтерв’ю місцевій газеті голова міськради комуніст Василь Пархоменко повідомив, що депутати мають намір оскаржити результати торгів, звернувшись до президента та уряду України з вимогою визнати їх недійсними. Питання про це уже внесено до порядку денного сесії міської Ради Севастополя, правда, поки що невідомо коли відбудеться його розгляд.

Василь Пархоменко аргументує наміри міськради тим, що Київ не порадився з місцевою владою, коли виставляв “Севастопольенерго” на продаж. За його словами, прихід західного інвестора підніме ціни на електроенергію до такого рівня, що більшість севастопольців просто не зможуть користуватися електрикою. В апараті міськради відмовилися зв’язати мене з головою, аргументуючи його вкрай високою завантаженістю, однак джерела у депутатському середовищі повідомили, що насправді ліва більшість міської ради Севастополя лобіює інтереси російської компанії РАО ЄЕС.

РАО ЄЕС Росії теж претендувала на 70% акцій “Севастопольенерго”, однак її недопущено до конкурсу через невідповідність цієї компанії висунутим Фондом державного майна України кваліфікаційним вимогам. Зокрема, у зв’язку з неподанням РАО ЄЕС договору на постачання електроенергії споживачам. Як повідомила севастопольська преса, цими днями в Арбітражному Суді України має відбутися розгляд позову цієї російської компанії до Фонду держмайна. РАО ЄЕС вимагає скасування рішення про її недопущення до конкурсу. Судячи з усього, севастопольським комуністам російські капіталісти все-таки ближчі, аніж словацькі.

Але як би там не було, в керівництві “Севастопольенерго” до повного вступу нових господарів у свої права відмовляються коментувати ситуацію, що склалася. Там лише повідомили, що за попередньою домовленістю з “Виходословенскими Енергетіцкими Заводами”, нова адміністрація підприємства буде складатися виключно з громадян України, ціни на електроенергію для севастопольців залишатимуться на нинішньому рівні до кінця цього року, а в 2002 році зростуть не більш як на 15%. Але, це при умові 100-відсоткової оплати за спожиту енергію. Зараз же севастопольці платять на рівні 60-70%.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG