Доступність посилання

ТОП новини

На зустрічі НАТО в Будапешті не забувають і про Україну


На зустрічі НАТО в Будапешті не забувають і про Україну

Будапешт/Прага, 29 травня 2001 — У вівторок у столиці Угорщини розпочався дводенний форум НАТО та країн-партнерів альянсу на рівні міністрів закордонних справ. Серед багатьох вельми важливих питань, що на порядку денному зустрічі, міністри закордонних справ країн НАТО обговорили й стан узаємин із Україною.

Готуючи спільне ком’юніке стосовно України, міністри довго дискутували про його формулювання: чи висловити глибоку стурбованість щодо внутрішнього становища в Україні, яке може зашкодити стабільності в реґіоні, чи зазначити, що союз НАТО дуже зацікавлений у стабільній Україні та в поглибленні взаємин із нею. На наполягання українських дипломатів Північноатлантичний союз вибрав щось середнє.

Зокрема, в 62 параграфі ком’юніке мовиться, що НАТО далі виконує свої зобов’язання в співпраці з Україною, які базуються на підтримці незалежності України, демократії в ній і її орієнтації на ринкову економіку.

«Ми закликаємо Україну, – мовиться в документі, – здійснити конкретні кроки у втіленні реформ. У цьому контексті Україна повинна засвідчити дотримання демократичних цінностей і свобод, прав людини і верховенства закону, як то Україна зобов’язалася перед світовою спільнотою».

«НАТО вітає добрі взаємини України з її сусідами, і зокрема з Росією, які є важливим внеском у стабільність у Середній і Східній Європі».

Додамо, що до таких формулювань вочевидь спричинилося не тільки наполягання українських дипломатів: Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, відкриваючи вівторкове засідання, закликав союз НАТО і Європейський Союз не забувати й про Україну.

В інтересах держав Заходу, сказав Орбан, є заохотити реформи в Україні, підтримати реформаторські зусилля, навіть хоча їхній результат не стає очевидний негайно.

А ще, на думку Прем’єр-міністра Угорщини, Захід має підтримати й прагнення України вступити до Євросоюзу хоч колись.

Будь-яке послаблення підтримки України, заявив Віктор Орбан, було б «хибним сигналом».

Увечері в вівторок до Будапешта прибув Міністр закордонних справ України Анатолій Зленко. Він розпочав низку двосторонніх переговорів. А в середу Анатолій Зленко візьме участь у засіданні Спільної комісії Україна – НАТО.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG