Доступність посилання

ТОП новини
18 травня 2021, Київ 21:34

Любомир Гузар: «Ми, безперечно, хотіли б стати частиною церкви, яка б по праву іменувалася Українською Православною Церквою»


Любомир Гузар: «Ми, безперечно, хотіли б стати частиною церкви, яка б по праву іменувалася Українською Православною Церквою»

«Якби в Україні була єдина церква, вірна своїм візантійським кореням і єдина з римським престолом, - заявив голова українських греко-католиків, кардинал Любомир Гузар, - ми, безперечно, хотіли б стати частиною цієї церкви, яка б по праву іменувалася Українською Православною Церквою».

Ватиканське інформаційне агентство «Fides» оприлюднило уривки з інтерв'ю, даного кардиналом Гузаром 16 червня цього року одній з російських газет.

За словами Гузара, спільність з римським престолом – єдине, що відрізняє українських греко-католиків від їхніх православних братів: «Унія 1596 р. об'єднала нас з Римом, але ніяк не відбилася на нашому візантійському минулому, традиціях і обрядах».

Що ж до місця Папи в житті греко-католиків, то для них він - радше символ, ніж керівник, заявив львівський кардинал: «Для нас роль Папи завжди була подібною до ролі апостола Петра: він поєднує всіх християн, але не командує ними».

«Я тут поставлений єпископом від імені Христа; я – не слуга Папи, - заявив Гузар. – Понтифік не надсилає мені вказівки, як він це робить стосовно римо-католиків».

«Ми думаємо і чинимо відповідно до своїх власних традицій, згідно з якими Папа – символ єдності»,- наголосив кардинал.

За словами Гузара, гармонія і єдність з Римом – запорука «духовної повноти» й справжньої ортодоксальності будь-якої церкви, що, як сподівається кардинал, стане колись властивим і православній церкві.
XS
SM
MD
LG