Доступність посилання

ТОП новини

20 червня до російської столиці прибуває білоруський президент Лукашенка


20 червня до російської столиці прибуває білоруський президент Лукашенка

Москва, 20 червня 2001 – Візит Аляксандра Лукашенки до російської столиці є досить важливим з огляду на розвиток російсько-білоруських відносин і внутрішню політичної ситуації в Білорусії. Адже президент Білорусі прибуває в той період, коли в його країні вже реально почалася президентська передвиборча кампанія. Сам Лукашенка вважає, що реальних конкурентів він не має. Та недавній гучний скандал з оприлюдненням інформації, яка звинувачувала білоруського президента в участі у розправі над політичними противниками, а також претендування на президентську посаду дочки колишнього першого секретаря ЦК республіканської партійної організації Наталі Машерової говорить про те, що є певні сили, які хотіли б, щоб термін діяльності Лукашенки на посаді президента країни закінчився саме зараз, щоб він не виграв президентські вибори.

Для Лукашенки сама думка про те, що він може позбутися влади, що Москва може пручатися продженню його владних повноважень, є нестерпна. Саме з цим пов’язана подорож Лукашенки до Москви. В російській столиці білоруський президент має намір зустрітися з президентом Путіним, прем’єр-міністром Касьяновим, представниками різних відомств, керівництвом російського акціонерного товариства «Газпром». Ця зустріч є тим більш важливою для Лукашенки, що раніше він обговорював проблеми постачання газу в Білорусь із головою правління «Газпрому» Ремом Вяхірєвим, який тепер пішов у відставку. Отож, нині для Лукашенки відбудеться знайомство з людиною, яка у «Газпромі» якраз репрезентує інтереси Владіміра Путіна – Алексєєм Міллєром. А це може бути серйозне випробування для білоруської економіки, не здатної реально розплачуватися за постачання російських енергоносіїв навіть за пільговими внутрішніми цінами.

Отже, Лукашенці буде цікаво в Москві перед президентськими виборами. Однак, навряд чи Москва реально готова до заміни непередбаченого білоруського спільника більш сильним і компетентним політиком. Адже будь-яка людина, що мислить реалістично, може змінити внутрішньо-політичний і, що найголовніше, зовнішньо-політичний курс Білорусі, яка сьогодні, залишаючись в ізоляції від усього світу, й далі тримає курс на декларативну інтеґрацію з Росією.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG