Доступність посилання

ТОП новини

Парламентські вибори в Албанії


Парламентські вибори в Албанії

Прага, 21 червня 2001 – Парламентські вибори, що мають відбутися в Албанії цієї неділі безумовно матимуть вплив на перебіг подій в реґіоні. Недарма лідери албанських повстанців заявили нещодавно про перемир’я у воєнних діях на півночі Македонії і частина з них переправилися до Албанії для підтримки опозиційної Демократичної партії екс-президента Салі Беріші у її намаганнях взяти верх над правлячою нині соціалістичною коаліцією.

Нещодавні опитування громадської думки серед населення 3,5 мільйонної Албанії показують що близько 46 відсотків респондентів підтримують соціалістів, а близько 42 відсотків віддають перевагу опозиційній коаліції. Тобто, вибори в країні обіцяють бути досить гарячими. Хоча спостерігачі відзначають досить спокійний і у чомусь святковий перебіг передвиборчої агітації, а представник Центральної виборчої комісії в Тірані Алдрін Даліпі сказав, що це є найкараща з передвиборчих кампаній з тих що відбувалися останнім часом в Албанії.

Оглядачі відзначають, що передвиборча риторика право-центристської коаліції Салі Беріші поєднує у собі антикомуністичні сентенції і набилі оскомину обвинувачення правлячих соціалістів на чолі з прем’єром Іліром Мета у корупції та ігноруванні соціальних запитів громадян. І, разом з тим, зауважують, що нинішній уряд після приходу до влади у 1997 році чимало зробив для зміцнення громадського порядку, державних інститутів, розвитку прав людини, свободи слова. За цей час валовий внутрішній продукт Албанії зріс на сім відсотків, а інфляцію вдавалося втримувати у межах двовідсоткового падіння.

Тому агенство ДПА повідомило у четвер про побоювання з приводу того, що перемога опозиції може зупинити тенденції до розвитку країни і дистабілізувати ситуацію в Албанії. Ройтерс зауважує сьогодні, що ці вибори можуть бути останнім шансом для Салі Беріші і його правих сил, включно з монархістами, не дивно, що викликають певне занепокоєння й заяви деяких представників албанських повстанців з Косова і Півночі Македонії, які докладатимуть зусиль для перемоги правих сил в Албанії. Наприклад, югославське агенство Танюґ наводить слова політичного лідера албанських партазан Алі Агметі, котрий вважає, що спад воєнної активності в реґіоні потриває до 27 червня, коли стане відомо про наслідки виборів в Тірані. Якщо сили Беріші не виграють, то можна очікувати збройних акцій супроти політичних опонентів в Албанії – звучать нині деякі прогнози світових агенцій.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG