Доступність посилання

ТОП новини

У Бєлградi триває полемiка щодо видачi екс-президента Слободана Мiлошевича Мiжнародному трибуналовi у Гаазi


У Бєлградi триває полемiка щодо видачi екс-президента Слободана Мiлошевича Мiжнародному трибуналовi у Гаазi

Бєлград, 27 червня 2001 – Президент Воїслав Коштунiца виступає за додержування процедури, а прем’єр-мiнiстр Сербiї Зоран Джiнджич за екстрадицiю на протязi поточного тижня.

Десять тисяч прихильникiв Соцiалiстичної партiї у вiвторок вечiр манiфестувало у центрi Бєлграда й перед будинком союзного кабiнету мiнiстрiв проти видачi Мiлошевича Гаазькому трибуналовi. Iнцидентiв не було. Промовцi, зокрема, намагалися розбурхати ненависть до нацiональних меншин. Вони заявляли, що за видачу екс-президента виступають мiнiстри Расiм Ляїч та Йожеф Каса. Перший мусульманського вiросповiдання, другий за нацiональнiстю – угорець.

Президент Югославiї Воїслав Коштунiца прийняв керiвникiв Соцiалiстичної партiї й у розмовi з ними зазначив, що закони необхiдно застосовувати однаково щодо усiх. Ранiше у вiвторок глава держави провiв надзвичайну конференцiю для преси на якiй також виступив за докладне додержування процедури для екстрадицiї. Коштунiца сказав, що немає основ для видачi кого-небудь протягом 48 годин. Вiн додав, що глава держави немає уповновжень зупинити екстрадицiю.

Проте, республiканський прем’єр-мiнiстр Зоран Джiнджич висловив сподiвання, що Мiлошевича буде видано до Гааги ще на протязi цього тижня. У разi якщо Конституцiйний суд скасує декрет уряду про екстрадицiю, екс-президента буде видано на пiдставi Статуту Трибуналу, сказав Джiнджич.

На пiдставi згаданих заяв оглядачi доходять висновку, що йдеться не лише про розбiжнi погляди, але й про боротьбу за владу мiж помiрковним нацiоналiстом Коштунiцею та прагматиком Джiнджичем. Коштунiца, ймовiрно, боїться масових заворушень у разi видачi свого попередника. Вiдповiдаючи на запитання журналiстiв вiн зазначив, що федерацiя Сербiї й Чорногорiї перебуває в кризi та висловив впевненiсть, що її все-таки буде збережено. У разi якщо це буде необхiдно, Коштунiца виступив за проведення дострокових союзних виборiв. На цих виборах Коштунiцi будуть потрiбнi голоси нацiоналiстiв й вiн ймовiрно через це постiйно пiддає критицi полiтику Вашингтона, а про спiвробiтництво з країнами Європи говорить з далеко меншим захопленням анiж Джiнджич.

Бєлградська преса пише, що Мiнiстерство юстицiї звернулсоя до Окружного суду у Бєлградi з вимогою видати Гаазькому трибуналовi так звану вуковарську трiйку – офiцерiв, якi брали участь у розстрiлi 260 полонених хорватiв пiсля захоплення сербами Вуковара.

До Бєлграда тим часом прибуло понад 400 закордонних журналiстiв. Кожний з них має нaдiю, що вiн перший надiшле ексклюзивне повiдомлення про видачу Мiлошевича. Одночасно, бiльшiсть югославських редакцiй послала спецiальних кореспондентiв до Гааги, щоби вони були на мiсцi коли там прибуде колишнiй улюбленець сербського народу, якого звинувачують з воєнних злочинiв.

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG