Доступність посилання

ТОП новини

Боротьба за контроль над кримським урядом


Боротьба за контроль над кримським урядом

Симферополь, 29 червня 2001 - Фракція “Трудова Україна” у Верховній Раді Криму і далі наполягатиме на відставці кримського уряду на чолі із Сергієм Кунициним. Про це йде мова у заяві, поширеній цією фракцією в Симферополі.

Як заявив днями лідер фракції "Трудова Україна" у Верховній Раді АРК Володимир Тутеров, більшість кримських парламентаріїв продовжує наполягати на відставці голови Ради міністрів Криму Сергія Куницина. Сама фракція поширила у Симферополі спеціальну заяву, в якій вимагає негайного звільнення прем’єра та відставки його уряду.

У цій заяві фракція "Трудова Україна", яка у кримському парламенті налічує 14 депутатів і є близькою до народного депутата України, впливового в Криму політика Льва Міримського, відзначається, що темпи економічного зростання в автономії у 2000 році – одні з найнижчих за останні три роки в Україні. Торік інвестиції в регіон знизилися на 6% у порівнянні з 1999 роком. У першому кварталі 2001 року це зниження тривало. Збитковими в АРК є понад 48% усіх підприємств. Реальні доходи населення Криму зросли лише на 3 з половиною відсотки. Досі залишається збитковим курортний комплекс – торік збитки склали 12 млн. грн. І відповідальність за це “Трудова Україна” покладає саме на уряд Сегія Куницина, який при владі вже 3 роки.

Нагадаю, що 20 червня Верховна Рада Криму звернулася до президента України Леоніда Кучми з проханням дати згоду на звільнення Сергія Куницина з посади голови Ради Міністрів автономії. Таке рішення підтримали 55 кримських депутатів, у тому числі – члени фракції “Трудова Україна”. І це призвело до розколу у блоці Народно-Демократичної партії, членом якої є Сергій Куницин, і партії “Трудова Україна”, чиї кримські активісти зайняли антиурядову позицію. Як свідчить заява, з якою виступив Володимир Тутеров, тиск НДП на своїх колишніх союзників ні до чого не призвів.

Тим часом міністр фінансів Криму, депутат парламенту автономії Людмила Денисова повідомила, що виграла позов у прокуратури АРК про захист честі і гідності. Судовий процес тривав протягом року – з того часу, як торік у травні пані Денисову на добу затримали правоохоронці. Їй інкримінували фінансові зловживання, однак, незабаром справу було закрито. Людмила Денисова, яка входить до команди Сергія Куницина, називає рішення суду своєю “політичною перемогою”, оскільки її арешт теж був “політичним кроком”.

Водночас, місцеві спостерігачі відзначають активізацію обох сторін у столиці. І прихильники, і противники Сергія Куницина намагаються вплинути на рішення президента Кучми у справі кримського уряду.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG