Доступність посилання

ТОП новини

Права людини. Події у світі


Права людини. Події у світі

БІЛОРУСЬКИЙ ГЕЛЬСІНСЬКИЙ КОМІТЕТ ЗВЕРНУВСЯ ДО КОНСТИТУЦІЙНОГО, ВЕРХОВНОГО ТА ВИЩОГО ГОСПОДАРСЬКОГО СУДІВ БІЛОРУСІ З ПРОХАННЯМ ВИЗНАТИ ДЕКРЕТ ОЛЕКСАНДРА ЛУКАШЕНКА ПІД № 20 НЕКОНСТИТУЦІЙНИМ.

Цим декретом, виданим минулого тижня, передбачено, що кандидат у президенти повинен предявити декларацію не лише про свої особисті доходи, але й про доходи своїх родичів (батьків, дітей, рідних братів і сестер, діда, баби, внуків), а також про доходи дружини та її батьків.

Експерти Гельсінського комітету наголошують, що Конституція Білорусі не дозволяє президенту видавати декрети, які змінюють порядок виборів президента. Окрім цього, цей декрет видано вже в період розпочатої президентської кампанії, у якій Олександр Лукашенко є потенційним претендентом на президентську посаду. Нагадаємо, що президентські вибори у Білорусі призначено на вересень цього року.

Білоруський гельсінський комітет також висловлює обурення тим, що у декреті Лукашенка не передбачено зобов’язання президента, який балатується повторно, оприлюднити інформацію про створені і контролювані ним позабюджетні фонди управління справами президента. Справа в тому, що майно і грошові ресурси цих фондів не є частиною державного бюджету. Вони виведені з під контролю парламенту, Ради міністрів та комітету Державного контролю і підпорядковані безпосередньо Олександру Лукашенко.

НЕПАЛ. У НЕДІЛЮ БОЙОВИКИ ЗАБОРОНЕНОЇ КОМУНІСТИЧНОЇ (МАОЇСТСЬКОЇ) ПАРТІЇ ЗАХОПИЛИ ПОЛІЦЕЙСЬКЕ УПРАВЛІННЯ В ОДНОМУ З ГІРСЬКИХ СІЛ.

Під час нападу вбито 5 і поранено 25 поліцейських.

Маоїсти звинувачують нового короля Непалу Ґ’янендру у вбивстві королівської родини, що сталося минулого місяця. Комуністична (маоїстська) партія називає Ґ’янендра маріонеткою в руках Індії і закликає армію виступити проти нового короля.

Повстанчий комуністичних (маоїстських) рух виник у Непалі у 1996 році. На сьогодні підрозділи бойовиків діють у 26 із 75 адміністративних районів Королівства Непал. Комуністична (маоїстська) партія проголосила своїм завданням скинення монархії та ліквідацію залишків феодальної системи. За 5 років численних збройних сутичок маоїстів із урядовими військами та правоохоронними органами загинуло понад півтори тисячі осіб.

У КИТАЇ 1 ЛИПНЯ ПРАВЛЯЧА КОМУНІСТИЧНА ПАРТІЯ ВІДЗНАЧИЛА СВОЄ ВІСІМДЕСЯТИРІЧЧЯ.

На урочистій церемонії глава Китайської Народної Республіки Цзянь Цземінь наголосив, що Китай й надалі рухатиметься своїм особистим шляхом, поєднюючи основні принципи марксизму-ленінізму з урахуванням «китайської специфіки». Цзянь Цземінь також заявив про необхідність створення, як він висловився, «демократичної диктатури», яка б відгукувалася на потреби населення країни.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG