Доступність посилання

ТОП новини
14 травня 2021, Київ 17:48

Президент Росії В.Путін поставив крапку у дискусіях щодо скасування мораторію на смертну кару у Росії


Президент Росії В.Путін поставив крапку у дискусіях щодо скасування мораторію на смертну кару у Росії

Москва, 10 липня 2001 ― Заява президента Російської Федерації Володимира Путіна, яку він зробив на зустрічі із президентом Світового банку Джеймсом Вулфенсоном і групою експертів, які прибули разом із Вулфенсоном, що мораторій на смертну кару у Росії буде продовжено, стала справжньою сенсацією для російської політичної еліти. Адже у останні місяці було чимало заяв представників російського керівництва про те, що мова може йти про перегляд цього мораторію.

Із пропозицією відновити виконання смертних вироків у Російській Федерації виступив навіть відомий російський письменник, лауреат Нобелівської премії Олександр Солженіцин. За можливість скасування мораторію висловлювалися представники російських силових відомств, заступник керівника президентської адміністрації Дмитро Козирєв, якого вважають одним із близьких соратників президента РФ Володимира Путіна.

Однак, сам президент виступив із заявою, в якій він зазначив, що держава не може привласнювати собі право позбавляти людину життя, це право може бути дано лише Богу. Як наголосив В.Путін, він сам ненавидить керівників чеченських бойових формувань, однак, вважає, що їхню долю може вирішувати тільки суд і не варто заради них Росії зраджувати свої міжнародні зобов’язання.

Як відомо, Російська Федерація є членом Парламентської Асамблеї Ради Європи і при вступі до Парламентської Асамблеї зобов’язалася скасувати смертну кару як таку. Це досі не зроблено. Однак, перший президент РФ Борис Єльцин запровадив мораторій на виконання смертних вироків і нинішній президент Володимир Путін продовжує цю традицію.

Як зазначають спостерігачі, для певної частини російської політичної еліти, яка звикла, насамперед, дивитися за настроями своїх виборців слова президента стали неприємною несподіванкою, адже три чверті російських виборців, за даними останніх соціологічних опитувань, виступають за збереження смертної кари. Як можна зрозуміти, російські політики не збираються відмовлятися від своєї точки зору, побоюючись, що їх не зрозуміє суспільство. Так, голова Державної Думи РФ Генадій Сєлєзньов вважає, що Росія має не поспішати зі скасуванням смертної кари. І ця точка зору Г.Сєлєзньова відзеркалює позицію більшості депутатів нижньої палати російського парламенту.

Варто нагадати, що навіть ліберальна фракція спілки правих сил в останні дні виступала з ініціативою відновлення смертної кари для тих, хто розповсюджує наркотичні речовини на території Росії.

І все ж таки, російські засоби масової інформації наголошують, що президент Росії продемонстрував те, що його країна продовжує шанувати свої міжнародні зобов’язання і те, що в принципових питаннях Володимир Путін готовий не прислухатися до точки зору більшості суспільства, коли усвідомлює, що ця точка зору може заважати нормальному демократичному розвитку Росії.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG