Доступність посилання

ТОП новини

Правозахисники критично ставляться до можливості надання Пекінові статусу столиці Олімпійських ігор 2008 року


Правозахисники критично ставляться до можливості надання Пекінові статусу столиці Олімпійських ігор 2008 року

Прага, 10 липня 2001 - 13 липня, на засіданні 112 сесії Міжнародного Олімпійського Комітету, що проходитиме у Москві, шляхом електронного голосування буде визначено столицю Олімпійських ігор 2008 року. Головними претендентами на цей статус є 5 міст: Париж, Пекін, Стамбул, Торонто та японське місто Осака.

Для підтримки кандитатури Пекіна сьогодні до Москви прибув Віце-прем’єр Державної Ради КНР, член Постійного комітету Політбюро Центрального Комітету Комуністичної Партії Китаю Лі Ланьсін. У цій поїздці його супроводжує заступник Міністра закордонних справ КНР Чжан Деґуан. А тим часом у російській столиці вже перебуває делегація з Китаю, яку очолює мер Пекіну Лю Ці.

Очевидно, що шанси Пекіну стати столицею Олімпійських ігор 2008 року є вагомими. Китайські спортсмени у поредній Олімпіаді за кількістю здобутих медалей посіли третє місце. У кандидатурі Пекіну зацікавлена низка всесвітньо відомих компаній, котрі є партнерами Міжнародного Олімпійського Комітету. Серед них називають «Кока-колу», «Кодак», «Суетч». «Китайський варіант» також підтримують такі традиційні олімпійські спонсори, як «Макдональдс», «Панасонік» та «Самсунґ».

Тим часом проти призначення Пекіна столицею олімпійських ігор активно виступає низка правозахисників. Їхній аргумент зрозумілий – грубе та систематичне порушення прав людини з боку комуністичної влади Китаю.

Цими днями оприлюднено спільну заяву трьох відомих правозахисників: китайського дисидента Вєй Цзіншена, колишнього радянського політв’язня Володимира Буковського, який провів у радянських тюрмах і таборах 12 років, та Ґергарда Левенталя – відомого німецького тележурналіста, президента правозахисної організації.

Правозахисники говорять про своє «рішуче несприйняття можливого рішення Міжнародного олімпійського комітету віддати право на проведення Олімпійських ігор 2008 року неподільній диктаторській владі уряду Китаю». Вони нагадують про два рішення Олімпійського комітету у минулому. Так, у 1936 році комітет надав право проведення Олімпіади нацистській Німеччині. Адольф Гітлер і його оточення повною мірою скористалися цією можливістю для пропаганди свого політичного фанатизму і, в кінцевому результаті, розпочали війну, що забрала мільйони людських життів.

У своїй заяві правозахисники також згадують і про надання права на проведення олімпійських ігор у 1980 році комуністичній владі Радянського Союзу, яка жорстоко придушувала власний народ і народи Східної Європи і водночас становила загрозу для миру в усьому світі. «Комуністична партія Радянського Союзу скористалася Олімпіадою, як приводом для надання нового імпульсу комуністичному фанатизму», - мовиться у заяві трьох правозахисників. І тому, китайський дисидент Вей Цзіншен, колишній радянський політв’язень Володимир Буковського та німецький тележурналіст Гергард Левенталь застерігають Олімпійський комітет від можливого рішення надати китайському комуністичному режимові право проводити Олімпійські ігри 2008 року.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG