Доступність посилання

ТОП новини

У Великій Британії міністерства освіти і внутрішніх справ спільно боротимуться з хуліганством у школах і захищатимуть вчителів від насильства


У Великій Британії міністерства освіти і внутрішніх справ спільно боротимуться з хуліганством у школах і захищатимуть вчителів від насильства

Лондон, 11 липня 2001 – Міністр освіти британського уряду Ессель Морис оголосила про нові заходи проти хуліганства учнів і насильства з боку їхніх батьків. Уряд вирішив скасувати орієнтири, які лімітували число учнів, що можуть бути виключені зі школи через хуліганську поведінку. Ці орієнтири існували у Британії кілька років і – як багато що в британській системі освіти за панування лейбористів – дещо нагадували безглузді плани з доби п’ятирічок в СРСР.

Натомість у країні буде запроваджено систему спеціальних уроків для батьків «проблемних» дітей. Цих батьків буде зобов’язано відвідувати уроки, на яких їм пояснюватимуть, яким чином поліпшити навички виховання дітей. Тим часом, міністерство внутрішніх справ запропонує британському парламенту спеціальне законодавство, що буде забороняти батькам з прецедентами насильства з’являтися у школі. Батьки, які погрожуватимуть або хотітимуть підняти руку на вчителя, тепер ризикуватимуть бути ув’язненими і на п’ять років.

«Насильницька поведінка виснажує вчителів, заважає навчанню інших учнів, прирікає деяких дітей на постійні невдачі в школі і спричиняє довготривалі проблеми,- сказала міністр освіти Ессель Морис.- Ми змінимо закон щодо виключення зі школи так, аби вплив поганої поведінки на учнів і персонал школи став більш важливим чинником під час розгляду апеляцій проти виключення». Очікують, що нові заходи зупинять тенденцію до зниження числа учнів, яких виключають зі шкіл за хуліганство. Якщо 1999 року у Британії було 10 400 виключених, то 2000-го року це число становило 8 600. Але профспілки вчителів заявляють, що такого скорочення було досягнуто лише завдяки згаданим орієнтирам, які змусили залишати небезпечних учнів-хуліганів у школах.

Найчел де-Ґруші – генеральний секретар Національної асоціації директорів шкіл і спілки вчителів-жінок вітав нові заходи уряду як конче потрібні, хоча й дещо спізнілі кроки «до здорового глузду». А генеральний секретар Асоціації вчителів і викладачів Пітер Смітт заявив: «Ця ініціатива уряду мала з’явитися вже давно, але справжнім випробуванням буде те, чи призведе вона до дій, чи буде не більш ніж рекламним трюком для того, аби з’явилися привабливі заголовки на шпальтах газет».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG