Доступність посилання

ТОП новини

Чи буде відновлено справедливість в Одесі?


Чи буде відновлено справедливість в Одесі?

Одеса, 18 липня 2001 - Голова Одеської обласної організації Українського Народного Руху Віктор Цимбалюк надіслав відкритий лист на ім"я міського голови Руслана Боделана, президента України Леоніда Кучми та прем'єр-міністра Анатолія Кінаха. Лідер регіональної партійної організації просить у вищого керівництва держави вплинути на міське керівництво Одеси, яке вперто не бажає вшановувати українську історію та борців за незалежність України.

Активісти Українського Народного Руху ще у серпні 1998 року відновили на привокзальній площі міста пам’ятну дошку на честь воїнів УНР, які загинули за незалежність України. Міській владі це не сподобалося, і того ж року дошку було демонтовано.

На черговий лист до мерії цими днями надійшла нова відповідь, яка коментарів не потребує. Говорить голова обласної організації УНР в Одесі Віктор Цимбалюк:

"У травні 2001 року Одеська обласна організація УНР звернулася до голови міста Руслана Боделана з проханням відновити історичну справедливість, вшанувати воїнів Центральної Ради, які загинули в Одесі в боях за незалежність України, і відновити встановлену Рухом меморіальну дошку.

Відповідь за підписом заступника Боделана - Миколи Балана - прийшла щойно. Наводимо її дослівно:

"Шановний Віктор Дем"янович, згідно з паспортом пам"ятника історії і культури, складеним 14. 04.1975 року, Привокзальна площа в місті Олесі, разом зі стелою, є нерухомим пам'ятником історії місцевого значення, зв"язаним з героїчною боротьбою пролетаріату Одеси, солдат і матросів за встановлення Радянської влади в місті. Згідно з Законом України "Про охорону пам"ятників історії та культури" \стаття 34\, зміна нерухомих пам’ятників історії забороняється. Виняток із цього правила може допускатися лише з особливого дозволу Кабінету міністрів України ( у тому числі відносно до пам’ятників місцевого значення), що у даному випадку отримано не було...”

Нагадую Вам, пане Руслане, що Ви особисто, та всі члени міськвиконкому, щоденно сидите на робочих місцях у будинку, на якому майорить синьо-жовтий прапор – прапор, під яким боролися за незалежність України і загинули в бою воїни Центральної Ради. Чи не пора на десятому році незалежної Української держави відновити справедливість до бійців, які боролися за неї?“

У новому листі, надісланому вже до Києва, керівництво Українського Народного Руху в Одесі просить керівників держави нагадати Руслану Боделану та Миколі Бадану, в якій державі вони обіймають відповідні керівні посади.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG