Доступність посилання

ТОП новини

Відставка Сергія Куницина – чи дав президент на це згоду?


Відставка Сергія Куницина – чи дав президент на це згоду?

Симферополь, 18 липня 2001 - Драматично в середу розгорталися події у кримському парламенті. Після того, як його спікер Леонід Грач заявив, що він отримав згоду Президента України Леоніда Кучми на відставку прем’єр-міністра автономії, депутати 55-ма голосами проголосували за звільнення Сергія Куницина з посади голови Ради міністрів АРК. Сам Сергій Куницин не погодився з таким рішенням та його законністю.

Події у кримському парламенті в середу розгорталися блискавично. О 9-й ранку Леонід Грач скликав засідання президії Верховної Ради автономії, яка включила до порядку денного липневої сесії нове питання – про звільнення з посади прем’єр-міністра Сергія Куницина. О 10-30 депутати 55-ма голосами із 100 за списком проголосували за це, а також призначили виконувачем обов’язки голови кримського уряду віце-прем’єра комуніста Лентуна Безазієва. Перед голосуванням Леонід Грач запевнив депутатів, що президент Леонід Кучма, як цього вимагає українська Конституція, дав свою згоду на звільнення Сергія Куницина. Оскільки процедура такого погодження не виписана у чинному законодавстві, то згода була усною, а деталі Леонід Грач не повідомив.

О 10-45 депутати, які підтримують прем’єра покинули на знак протесту залу засідань, а об 11 Леонід Грач закрив 7 сесію і відправив депутатів на канікули. Таким чином він спробував поставити крапку у його дворічному протистоянні з главою кримського уряду, народним демократом Сергієм Кунициним. Останній вважає сьогоднішнє рішення Верховної Ради автономії про його відставку “незаконним”. За словами Сергія Куницина, президент України Леонід Кучма не давав згоди на його звільнення з посади глави кримського уряду : “Я учора у президента був і сьогодні зранку двічі розмовляв з главою президентської адміністрації і вони мені підтвердили, що жодної згоди не було. Тим більше, що письмових документів у Грача немає. Я вважаю, що це політичний фарс,” – заявив Сергій Куницин і додав, що кримський уряд і він особисто й далі виконуватимуть свої обов’язки, аж поки президент не повідомить своє рішення. А зараз постанову кримського парламенту Рада міністрів АРК не виконуватиме.

Інакше думає про це новопризначений прем’єр Лентун Безазієв. За його словами, він збирається одразу ж приступити до виконання своїх нових обов’язків, як тільки отримає письмове рішення сесії. Лентун Безазієв не має наміру обговорювати його законність: “Сесія мені доручила бути в.о. – виконувачем обов’язки. Давайте не будемо дебатувати цей бік питання. Факт здійснився. Багато великих людей пішло, і я вас переконую : нічого страшного не сталося”, заявив Лентун Безазієв.

Леонід Грач тим часом покинув будинок парламенту й уникає контактів із пресою. Водночас постійний представник президента України в Криму Анатолій Корнійчук офіційно повідомив, що розмовляв з Леонідом Кучмою уже після закінчення сесії і той заявив, що жодної згоди на відставку Сергія Куницина він не давав. Тож пан Корнійчук назвав заяву спікера Грача “черговим політичним трюком”. За його словами парламент автономії порушив не тільки конституцію Криму, але й Конституцію України і Київ дасть цьому правову оцінку.

Як би там не було, зараз Крим в очікуванні реакції Леоніда Кучми, який, схоже, веде в Криму свою політичну гру.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG