Доступність посилання

ТОП новини

У Москві Владімір Путін вперше влаштував прес-конференцію для більш ніж пів-тисячі журналістів


У Москві Владімір Путін вперше влаштував прес-конференцію для більш ніж пів-тисячі журналістів

Москва, 18 липня 2001 – Російський президент Владімір Путін вперше з часу свого обрання главою російської держави зустрівся з такою кількістю журналістів. Треба наголосити, що масові прес-конференції були традицією для Кремля ще за часів Бориса Єльцина. Однак, у певний момент традицію припинили. Оточення першого президента Росії побоювалося деяких неадекватних реакцій колишнього керівника російської держави. Отож, спілкування Єльцина з журналістами обмежили протокольними зйомками. А тепер от на зустріч з величезною аудиторією журналістів відважився Владімір Путін.

Втім, президент почувався досить впевнено. На всі неприємні запитання, які лунали, відповідав уже відомими словами. Було очевидно, що позиція президента Російської федерації з таких принципових питань як російсько-американські відносини, акція Росії у Чечні, розширення НАТО, взаємини з країнами СНД не змінилася. Прес-конференція швидше була схожа на звіт Владіміра Путіна про те, що було зроблено за останній час, і можна твердити, що керівник російської держави налаштований оптимістично. Говорячи про взаємини з країнами Співдружності, Путін наголосив, що це є одним з найголовніших пріоритетів російської зовнішньої політики.

Варто нагадати, що саме в день прес-конференції російський президент на зустрічі з секретарем Ради національної безпеки і оборони України Євгеном Марчуком сказав, що має намір відвідати українську столицю в День 10 річниці Незалежності, коли в Києві святкуватимуть цю знаменну дату. Отже, можна казати, що свої слова про те, що Росія й надалі розвиватиме тісні взаємини з колишніми радянськими республіками і збирається звертати величезну увагу на пострадянський простір, Владімір Путін підкріплює конкретними кроками.

Особливою темою прес-конференції стала зустріч «великої сімки плюс Росія» у Генуї, яка відбудеться незабаром. Російський президент сказав, що його країна покладає серйозні сподівання на результати цієї зустрічі, а також на ті двосторонні контакти, які відбудуться у Владіміра Путіна з президентом США Джорджем Бушом та іншими західними керівниками.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG