Доступність посилання

ТОП новини

Громадяни України стали жертвами теракту у Тель-Авіві


Громадяни України стали жертвами теракту у Тель-Авіві

Єрусалим, 20 липня 2001 ― Як відомо, від теракту у Тель-Авіві, що мав місце 2 квітня цього року, потерпіло кілька українських заробітчан з Полтавщини. Двоє з них – Сергій Панченко та Олекса Лупало – загинули. Один з поранених – Максим Мальченко все ще перебуває у лікарні. Інтерв’ю з ним оприлюднила ізраїльська газета «Вєсті».

19-річний Максим Мальченко пересувається тепер тільки на милицях. Він ще перебуває у реабілітаційному відділі лікарні Іхіло у Тель-Авіві.

Він приїхав до Ізраїлю як заробітчанин-нелегал разом із своєю сім’єю півтора роки тому з Комсомольська на Дніпрі, що на Полтавщині.

Сім’я скористалася для переїзду сюди туристичною візою, хоча мандрувати по Ізраїлю їм не довелося. Батько відразу ж знайшов тяжку фізичну роботу, на яку не погоджувався жодний ізраїльтянин. Мати заробляла прибиранням приміщень, Максим влаштувався в бригаду з ремонту квартир. Працювали від зорі до зорі. Заощаджували кожну копійку.

Хоча сім’я Мальченко перебуває в Ізраїлі нелегально, офіційні установи поставилися до пораненого із співчуттям. Сім’ї дозволили залишатися в Ізраїлі і далі, а медичну допомогу Максим дістає безкоштовно.

Добровільна організація «Сцелла», що допомогає новим репатріантам дала сім’ї 800 доларів. Гроші ці прийшли саме вчас, бо батьки у перші тижні після теракту сиділи біля ліжка сина цілодобово.

Незважаючи на трагічний випадок, сім’я Мальченко вирішила назавжди залишитися в Ізраїлі. Днями Максим Мальченко разом з батьками подав у Міністерство внутрішніх справ Ізраїлю прохання про надання їм ізраїльського громадянства. Це вже не перший випадок, коли українці-заробітчани висловлюють бажання оселитися назавжди в Ізраїлі, адже тут створилася останніми роками багатотисячна громада етнічних українців.

Уряд України про цю громаду знає мало. А якщо і знає, то ще не виробив офіційного ставлення до неї. Не дивно, що сім’ї громадян України, що потерпіли від теракту в Ізраїлі, не отримали жодної допомоги від урядуУкраїни.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG