Доступність посилання

ТОП новини

ООН закликає лідерів Абхазії не відмовлятися від переговорів із Грузією


ООН закликає лідерів Абхазії не відмовлятися від переговорів із Грузією

Прага, 24 липня 2001 - Ще минулого тижня абхазька сторона заявила, що виходить з переговорного процесу між Абхазією і Грузією, з огляду на інцидент в Цебельдинському районі, де нібито грузинські партизани убили 5 місцевих мешканців, а ще 5 взяли у заручники. Таким чином було зірвано засідання Координаційної ради з врегулювання конфлікту, що мало відбутися у Тбілісі 17 липня.

І ось новий інцидент. На околиці села Ґудава Гальського району Абхазії минулої неділі внаслідок збройного нападу невідомих загинуло четверо осіб, двоє цивільних і двоє абхазьких солдат. Відповідальність за це убивство влада Абхазії покладає на «грузинські диверсійні групи». Однак, у Тбілісі категорично заперечують причетність Грузії до загибелі людей і заявляють, що інцидент у селі Ґудава є черговою розборкою абхазьких кримінальних груп.

А учора у штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй було оприлюдненно заяву Генерального секретаря ООН, у якій Кофі Аннан закликав лідерів Абхазії не відмовлятися від розгляду питання про статус своєї республіки у складі Грузії, бо в іншому випадку переговорний процес із розв’язання грузино-абхаського конфлікту опиняється під загрозою.

«Спроби поставити увесь мирний процес у залежність від політичних інтересів» викликає серйозну стурбованість міжнародного співтовариства, - зауважив Кофі Аннан. Генеральний секретар ООН висловив жаль з приводу нинішніх фактів насилля в реґіоні, що не припиняються уже три місяці, і наголосив, що відповідальність за це несуть обидві сторони конфлікту.

Спостерігачі ООН знаходяться у зоні грузино-абхазького конфлікту з 1994 року, коли було підписано перемир’я. Після грузино-абхазької війни 1992-93 років, у якій загинуло з обох сторін близько 10 тисяч осіб, Грузія фактично втратила контроль над самопроголошеною Абхазькою Республікою. З липня 1994 року у цьому реґіоні перебувають Колективні миротворчі сили з підтримки миру, основу яких складає російський військовий контингент.

Щодо Росії, то грузинська влада вже не раз звинувачувала Кремль у підтримці абхазьких сепаратистів. Востаннє це відбулося минулого тижня, коли парламент Грузії звинуватив Росію у спробі анексії Абхазії. Такою була реакція грузинських парламентарів на те, що Росія не виконала Стамбульської угоди ОБСЄ. У листопаді 1999 року саміт ОБСЄ у Стамбулі зобов’язав Росію до 1 липня 2001 року вивести російську військову базу з Ґудауті, що знаходиться на території Абхазії. Однак російська сторона заявила, що не змогла вкластися у зазначений термін через протести абхаського населення, яке виступає проти виведення російських військ. Більшістю голосів грузинський парламент зобов’язав Міністерство закордонних справ звернутися до ОБСЄ та інших міжнародних організацій з проханням відреагувати на порушення Росією Стамбульських домовленостей.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG