Доступність посилання

ТОП новини

Президент України КУЧМА та радник Президента США з національної безпеки Кондоліза РАЙС обговорювали питання щодо створення сприятливого інвестиційного клімату в Україні та енергетичні проблеми


Президент України КУЧМА та радник Президента США з національної безпеки Кондоліза РАЙС обговорювали питання щодо створення сприятливого інвестиційного клімату в Україні та енергетичні проблеми

Про це після зустрічі Л.КУЧМИ з К.РАЙС повідомив сьогодні в інтерв`ю журналістам міністр закордонних справ України Анатолій ЗЛЕНКО.

За його словами, зокрема, обговорювалась проблема добудови нафтотерміналу Одеса-Броди і його наступного використання. А.ЗЛЕНКО повідомив, що з приводу використання терміналу обговорювалося питання щодо утворення Міжнародного консорціуму з його експлуатації, а також можливості партнерських відносин України з окремими країнами з експлуатації терміналу.

Крім того, зауважив А.ЗЛЕНКО, Україні «було цікаво» почути оцінку американської сторони про результати саміту «групи семи» та Росії, який відбувся минулого тижня в Генуї (Італія).

Під час зустрічі К.РАЙС поінформувала Л.КУЧМУ про бачення американської сторони у розв’язанні проблеми Договору про ПРО від 1972 року. Зокрема, вона повідомила про пошук компромісу з цього питання з Росією та відзначила позитивні кроки на переговорах у Генуї. За словами міністра закордонних справ, під час переговорів К.РАЙС у Росії /К.РАЙС відбуває у Москву сьогодні у другій половині дня/ у центрі уваги буде також аргументація утворення Національної протиракетної оборони США.

Також під час зустрічі Президента України з К.РАЙС обговорювалась ситуація на Балканах, у тому числі в Македонії.

За словами А.ЗЛЕНКА, американська сторона задоволена побаченим в Україні, але К.РАЙС наголосила на необхідності продовження реформ, встановленні верховенства права, утвердженні свободи преси і свободи слова, необхідності завершення розслідування справ журналістів Георгія Гонгадзе та Ігоря Александрова.
XS
SM
MD
LG