Доступність посилання

ТОП новини

Меджліс має намір увійти до блоку Ющенка


Меджліс має намір увійти до блоку Ющенка

Симферополь, 27 липня 2001 - Меджліс кримськотатарського народу має намір увійти до політичного блоку Віктора Ющенка. Про це заявив голова Меджлісу Мустафа Джемілєв коментуючи плани кримських татар на прохання Кримського Центру Реформ.

Як повідомив Мустафа Джемілєв, 31 липня у Симферополі відбудеться спільне засідання Центрального Проводу Народного Руху України і Президії Меджлісу кримськотатарського народу, на якому, як планується, буде ухвалено політичну угоду про підтримку виборчого блоку Віктора Ющенка. Угода набере чинності після її ратифікації Курултаєм (національним з'їздом кримським татар), який має відбутися наприкінці серпня. Пан Джемілєв уточнив, що мова йде про включення Меджлісу до політичного блоку, в який зараз входять обидва Рухи, Партія “Реформи і порядок” та Конгрес Українських Націоналістів. Цитую: ”Якщо ми домовимося про умови, то ми будемо в союзі і переважна більшість наших співвітчизників голосуватиме за правий блок”, - заявив лідер Меджлісу.

Слід сказати, що Мустафа Джемілєв має чимало підстав для того, щоб так говорити. На минулих парламентських виборах за партійний список Народного Руху України, де під номером 10 перебував лідер Меджлісу кримськотатарського народу, проголосувало майже 7% кримських виборців, що стало 3-м результатом у Криму. І це за умови, що понад 80 тисяч кримських татар не голосували, оскільки, не мали українського громадянства. Тепер ця цифра значно скоротилася. Тож, для регіону, що досі вважається центром проросійських і комуністичних сил, – це досить непогано – вважає Мустафа Джемілєв.

За даними Кримського Центру Реформ, сьогодні в Криму мешкає понад 250 тисяч кримських татар, приблизно дві третини з них є дієздатними, тобто мають право голосу. Меджліс, очолюваний Мустафою Джемілевим і далі користується відчутним впливом у середовищі своїх співвітчизників. Мустафа Джемілєв сподівається, що й на наступних виборах кримські татари виявлять дисциплінованість і самосвідомість, тож блок Віктора Ющенка, який тільки формується, має шанси отримати в Криму непогані результати.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG