Доступність посилання

ТОП новини

В Білорусі не хочуть бачити міжнародних спостерігачів на президентських виборах


В Білорусі не хочуть бачити міжнародних спостерігачів на президентських виборах

Мінськ, 31 липня 2001 - Делегація варшавського бюро з демократичних інституцій і прав людини ОБСЄ не зможе приїхати в Білорусь 1 серпня, як планувала. Білоруське міністерство закордонних справ поінформувало бюро нотою, де стверджує, що необхідно відкласти місію спостерігання за президентськими виборами.

Вибори призначено на 9 вересня, і приблизно 9 серпня вже має закінчитися регістрація кандидатів. Європейські представники бажали спостерігати за цією процедурою, але їм просто не дали візи.

"Я дуже розчарований цим рішенням", - заявив директор бюро з демократичних інституцій і прав людини ОБСЄ у Варшаві Герард Штудманн.

"Затримка приїзду нашої місії підриває внтурішню та міжнародну довіру до білоруських виборів", - вважає Герард Штудманн, директор варшавського бюро ОБСЄ.

Кожна держава, що входить до ОБСЄ, зокрема Білорусь, зобов’язана запрошувати спостерігачів з варшавського бюро, яке є головною структурою щодо спостерігання за вибрами в Європі.

Ще 9 липня бюро демократичних інституцій і прав людини поінформувало білоруський уряд про своє бажання направити місію спостерігачів у Мінськ з 1 серпня, проте офіційного запрошення з білоруського боку досі немає.

Речник Міністерства закордонних справ Білорусі Павал Латушка сказав Радіо Свобода, що це запрошення представникам ОБСЄ буде направлено "найближчим часом".

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG