Доступність посилання

ТОП новини

Вже вдруге за останні дні російський достойник виступає з заявами, які можна розцінити як втручання у внутрішні справи України – можливо, це дивні подарунки до 10-ї річниці української незалежності


Вже вдруге за останні дні російський достойник виступає з заявами, які можна розцінити як втручання у внутрішні справи України – можливо, це дивні подарунки до 10-ї річниці української незалежності

Москва, 2 серпня 2001 – Російський віце-прем’єр Віктор Христенко під час інтернет-конференції для видання газети «СНГ-Ру» наголосив, що, на його думку, російська мова має стати офіційною мовою України. Це, можна сказати, вже вдруге російські посадовці висловлюють твердження, які аж ніяк не можна вважати такими, що мають стати предметом обговорення на офіційному рівні і з точки зору тих, хто має владу в Російській Федерації. Нагадаю, що московський мер Юрій Лужков під час перебування президентів Росії й України Владіміра Путіна та Леоніда Кучми в Криму також наголосив, що Крим ніколи не належав Україні і є російською територією. Ця дивовижна заява керівника російської столиці пролунала очевидним дисонансом на тлі постійних приватних зустрічей російського та українського президентів. Заяви Лужкова досить відомі, якщо говорити про їхню характеристику – можна сказати, що постійне нагадування про кримську проблему є частиною політичного іміджу мера Москви.

Віце-прем’єр Росії Віктор Христенко – зовсім інша людина, яка займається економічними, фінансовими питаннями, і навряд чи він мав би втручатися в політичні проблеми. Втім, і Віктор Христенко зробив заяву, яка виглядає суто політичною. На його думку, російська мова в Україні є традиційною, треба надати їй офіційного статусу, ба більше, російський віце-прем’єр сказав, що запровадження офіційного статусу російської мови допоможе вирішити фінансові проблеми у відносинах між Російською Федерацією і Україною. Дивна заява, правда? Адже є очевидним, що немає значення, якою мовою обговорювати економічні й фінансові проблеми – російською, українською або ж англійською. Головне, щоб вдалося знайти варіант, який буде обов’язковим для обох сторін і задовольнятиме обидві сторони. Одначе, в цьому контексті заява Віктора Христенка виглядає – ви запроваджуйте російську мову як державну на своїй території, а ми взамін можемо дарувати вам ваші борги.

Таким чином, є пропозиція, яка є традиційною для так званої інтеграційної політики Росії на білоруському напрямку, але дивовижною з огляду на сучасне міжнародне право. За політичні поступки, які є сприйнятними з точки зору російського уряду, Москва готова дарувати борги. А це аж ніяк не може бути пов’язано ані з економічною ситуацією і логікою, ані з економічними інтересами Росії, ані з економічними інтересами України. Отже, заява Віктора Христенка ще раз нагадує, що російські офіційні особи досі не можуть (?) усвідомити, що епоха Радянського союзу закінчилася, і тепер мова йде про взаємини двох незалежних держав. До речі, коли у Віктора Христенка запитали, чому Росія так ставиться до української трубної промисловості, він відповів, що його уряд просто бореться з демпінговою політикою, а остання угода щодо експорту українських труб у Росію є абсолютно нормальною і влаштовує обидві сторони. І жодного тобі слова про мову.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG