Доступність посилання

ТОП новини

Македонія. Позиція США у справі клонування людини


Македонія. Позиція США у справі клонування людини

Прага, 10 серпня 2001 – Серед інших актуальних міжнародних проблем західні оглядачі коментують поновне погіршення сутуації в Македонії, де знову вибухли сутички мід македонськими військами і албанськими бойовиками. Західна преса коментує також позицію США у справі клонування людини, тобто вирощення точних фізичних копій людей.

Коментуючи ситуацію в Македонії, оглядачка газети «Інтернешанел геральд трібюн» Флора Люїс пише, що цьогорічні літні відпустки західних політичних діячів можуть бути зіпсуті у зв’язку з відновленням збройного конфлікту в Македонії, інакше, якщо вони зігнорують небезпеку, то, за її словами, може статися велика пожежа. Міжетнічний конфлікт уже розгорається, незважаючи на те, що в Гаазі діє міжнародний трибунал, покликаний карати за етнічні чистки на Балканах. Однак, суди над воєнними злочинцями, як видно з усього, не надто сприяють установленню миру в регіоні. Для вирішення проблеми. Як вважає автор, потрібно скликати загальну конференцію у справі Балкан за участю країн Європейського союзу і НАТО. Альтернатива такій конференції, як вважає Флора Люїс, може бути значно небезпечніша, тобто миротворчі війська мали б розгорнути добре підготовані як в політичному, так і у військовому плані широкі операції. Дрібніші зусилля до миру не допровадять, закінчує коментатор.

Газета «Крісчен саєнс монітор» у редакційній статті дещо оптимістичніше оцінює становище в Македонії. Ця країна, в якій ще триває конфлікт, є на шляху до міжетнічної гармонії, вважає газета. Союз НАТО планує розмістити тут війська для роззброєння загонів албанських екстремістів і підтримання миру. Європейський союз обіцяє також надати значну фінансову допомогу цій країні для стимулювання економічного розвитку. Одним із головних елементів мирних зусиль газета вважає дальші домовленості і мирну угоду, яку сторони мали би підпистати наступного понеділка.

Західні оглядачі коментують також четвергову заяву президента США Буша у справі обмежених генетичних досліджень. Буш підтвердив свою попередню позицію щодо клонування людини, яке він вважає небезпечним і аморальним, проте заявив також, що обмежені дослідження у цій ділянці будуть фінансовані із федеральних коштів. На думку газети «Нью-Йорк таймс», це рішення президента розчарує багатьох американців, які сподівалися на відважніші кроки Буша у цьому напрямку. Газета вважає, що стриманість Буша розразована на захист позицій правого крила його республіканської партії, що стоїть на консервативних позиціях в експериментах над людиною.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG