Мiж самими македонцями також немає згоди щодо шляхiв подолання кризи. Про боротьбу за владу у Скоп’є промовисто свiдчить факт, що до генерального секретаря ООН Кофi Аннана окремим листом звернувся глава держави, а окремим прем’єр-мiнiстр. Президент Борис Трайковський висловив подяку ООН за сприяння у врегулюваннi конфлiкту й дипломатичною мовою вказав на окремi явища, якi ускладнюють ситуацiю. Глава уряду Любчо Георгiєвський, навпаки, прямо звинуватив Об’єднанi нацiї в тому, що їхнiй протекторат Косово став загрозою незалежнiй Македонiї. У листi Георгiєвського мовиться, що до Македонiї перейшло понад 600 бойовикiв з Косова, якi озброюють своїх землякiв, заохочуючи їх боротися за створення великої албанської держави.
Прем’єр-мiнiстр наводить, що миротворчi сили не вживають необхiдних заходiв для контролю кордону. У вiдповiдь на це, представник КейФОР у недiлю заявив, що останнiм часом на кордонi затримано 17 албанцiв, яких запiдозрюють в причетностi до повстання.
Тим часом у Македонiї виникла нова повстанська органiзацiя, яка себе називає Албанською нацiональною армiєю. Її очолює певний Джавiд Хасанi. Вiн закликає землякiв не вiрити македонцям й не пiдписувати жодних угод з урядом. Важко сказати чи йдеться про окрему фракцiю в албанському русi чи це лише пропагандистський трюк. Як i два роки тому у Косовi, так i нинi в Македонiї немає вiрогiдних даних про склад повстанських загонiв, їхню командну структуру та органiзацiйнi зв’язки мiж ними. Дехто вважає, що етнiчнi албанцi створили єдиний рух пiд єдиним полiтичним й вiйськовим командуванням. Iншi твердять, що жодної повстанської армiї немає. На їхню думку, є лише мiсцевi банди контрабандистiв й авантюристiв, якi воюють як проти македонського, так i проти будь-якого порядку.
Отож, ще рано говорити про мир. Македонiя знаходиться на роздорiжжi з якого ведуть шляхи i до примирення й до кривавої вiйни. На жаль, помiркованi полiтичнi дiячi уже кiлька мiсяцiв не мають всi важелi в руках, щоби вiдповiдно впливати на ситуацiю.