Доступність посилання

ТОП новини

Україномовна преса потребує захисту


Україномовна преса потребує захисту

Одеса, 13 серпня 2001 - Принаймі на Миколаївщині. У цьому переконаний редактор чи не єдиної в регіоні опозиційної газети “Український Південь” Юрій Діденко.

“На 10 році незалежності України, нажаль, стан україномовної преси є критичним. Особливо яскраво це віддзеркалюється на Південних та Східних теренах держави.

Газета “Український Південь” на Миколаївщині завжди відсуває тиск з боку численних працівників кіосків, які поширюють її серед читачів. Не є таємницею факти відвертого приховування газети під полицею. Відчувається і шалений тиск російських видань. У кіосках “Миколаївпреси” мешканці міста можуть придбати, з україномовних видань, лише газети - обласну “Рідне Прибужжя”, всеукраїнські “Шлях перемоги”, “Український Південь”. На цих три видання припадає понад 500 різних російськомовних...

Українська преса потребує захисту з боку держави. Іншого шляху зберегти україномовну пресу в Україні немає” – переконаний Юрій Діденко.

Значних проблем зазнає “Український Південь” нині і в Одесі – куди у вільний продаж потрапила приблизно місяць тому.

Публікації про ситуацію в Одесі схоже не завжди знаходять підтримку у підприємстві “Одесапреса”. Як результат – один з останніх номерів газети ледве не було заблоковано для поширення у кіосках.

За словами пана Діденка, - “за офіційною версією розповсюджувачів “Одесапреса” було заявлено, що редакція не дослала певну кількість екземплярів. Але, ми були не проти того щоби автоматом ту кількість відрахувати – а інші надіслати у продаж. Нажаль, лише після того як наш представник прийшов до “Одесапреси” можливо було вирішити цю проблему”.

Юрій Діденко вважає, що однією з причин затримки з розповсюдженням газети “Український Південь” в Одесі стала стаття про діяльність слідчого Одеської міської прокуратури Сергія Попова, який “досить відомий сьогодні своїми анти законними та безкарними діями не лише в Одесі, але й у цілій Україні”

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG