Доступність посилання

ТОП новини

Звернення бельгійського бізнесмена Ігоря Васюти до Всесвітнього форуму українців


Звернення бельгійського бізнесмена Ігоря Васюти до Всесвітнього форуму українців

Брюссель, 15 серпня 2001 - Іноземні інвестори у першому півріччі цього року вклали в Україну на 12 відсотків менше за відповідний період минулого року. Таку інформацію оприлюднили у Державному комітеті статистики України.

Найбільшими інвесторами України є Сполучені Штати, Кіпр та Нідерланди.

Чому ж іноземні інвестиції скорочуються, незважаючи на високі темпи економічного зростання? Очевидно, що це пов’язно з політикою, а саме відлунням касетного скандалу та усуненням уряду Ющенка, який мав високу довіру на Заході. Але це лише одна із причин.

До брюссельського бюро Радіо Свобода звернувся бельгійський підприємець Ігор Васюта з проханням передати його звернення на Форум українців, який розпочинається в Києві 18 серпня. В цьому зверненні трагічна розповідь про те, як він намагався займатися бізнесом в Україні, почувши яку, щиро кажучи, стає просто моторошно.

Ігор Васюта:

«Добрий день!

Я перестав себе називати патріотом України, хоч з дитинства батьки мої мене навчали української мови, традиціям і історії. Хоч День Незалежності України було велике свято в нашій родині я люблю прагматику.

Я вже займаюсь довший час бізнесом, причому промисловим.

На жальУкраїна стала для мене як страшний сон.

У стані ейфорії я свій цілий активний капітал, вісім мільйонів доларів, вклав у виробничу компанію Петпак у Львові, яка утримувала і годувала п’ядесят українських сімей.

Настав той день, коли до мене приїхали кримінальники з вимогами поділитись моїми доходами. Однак моя особиста охорона змогла дати відсіч. Але відразу після того прийшла офіційна кримінальна організація України – податкова служба. Посланці брата Медведчука, який був головою податкової львівської області, перевіряли підприємство 14 місяців. Підприємство всі ті місяці стояло. Вони навіть підклали свої документи, щоб знищити підприємство.

Ми пішли до суду і виграли.

Після цього погрози на моє життя почались. В Україні і, навіть, у Бельгії.

Я знаю, що подібна доля спіткала більшість закордонних інвесторів в Україні, тому я не рекомендую нікому інвестувати свій капітал в Україну.

Навіть бельгійські страхові компанії відмовляються страхувати інвестиції в Україну, тому, що Україна вважається країною високого інвестиційного ризику.

Доречі, компенсації у розмірі 1,5 мільйона доларів, які ми виграли судом, ми від української держави чекаємо вже кілька років.

Я вам дякую!»

Ось таке зверння передав на Всесвітній форум українців бельгійський бізнесмен Ігор Васюта.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG