Доступність посилання

ТОП новини

До судового процесу у справі народного депутата України, колишнього директора «Градобанку» Віктора Жердицького


До судового процесу у справі народного депутата України, колишнього директора «Градобанку» Віктора Жердицького

Берлін, 16 серпня 2001 ― У німецькому місті Гільдесгайм неподалік від Ганновера у четвер розпочався судовий процес у справі народного депутата України, колишнього директора «Градобанку» Віктора Жердицького. Його обвинувачують у шахрайстві та зловживанні довірою, а саме привласненні грошей, які уряд Німеччини свого часу надав для виплат компенсацій жертвам нацизму в Україні.

У 90-х роках Німеччина переказала Україні 240 мільйонів німецьких марок, які призначалися для виплат компенсацій жертвам нацизму. Ці гроші надійшли на рахунок «Градобанку». Як стверджує слідство, 86 мільйонів марок з цієї суми привласнив Віктор Жердицький, колишній директор «Градобанку». Але генеральний прокурор Ларс Бургард пред’явив у четвер В.Жердицькому звинувачення лише в одному випадку, а саме – привласненні 4 мільйонів німецьких марок. Інші діяння підсудного вважаються такими, що втартили свою актуальність за давністю.

Як визнав представник суду Міхаель Майєр Ламп – це, справді дуже особливий процес, передусім через те, що перед німецьким судом постав член парламенту іншої країни.

43-річний підсудний, якого супроводжувала перекладачка, провів цього дня небагато часу у суді. Перше судове засідання тривало лише 45 хвилин. Сам же процес триватиме незвично довго для подібних справ, а саме – до 20 грудня.

За цей час суд спробує пролити світло на фінансові маніпуляції, завдяки яким незаконно було привласнено гроші, що призначалися для колишніх жертв нацизму. Як стверджується в обвинуваченні, у 1995 році В.Жердицький переказав на рахунок однієї фірми у нижньосаксонському містечку Пайне в якості кредиту частину німецьких грошей, скориставшись для цього послугами однієї англійської фірми. На думку слідства, йдеться про фірми, що існували лише на папері і були під контролем самого В. Жердицького.

За словами його адвоката Бертрама Бюрнера, його підзахисний не має наміру визнавати свою вину. Однак, як наголосив Бюрнер, це не виключає, що деякі факти в обвинуваченні відповідають дійсності.

Якщо суд визнає В.Жердицького винним, йому загрожує ув’язнення терміном від 5 до 10 років.

Нагадаємо, що В. Жердицького було затримано у жовтні минулого року в Ганновері, коли він намагався зняти із заблокованого рахунку 50 тисяч марок. Неподалік від Ганновера народний депутат України мав власну фірму і певний час жив у цьому німецькому місті.

Кілька тижнів тому у франкфуртському аеропорту було затримано українського підприємця Ігоря Діденка, який тепер виступатиме також, як свідок. Його підозрюють у причетності до справи В.Жердицького.

На думку представника Федерального інформаційного центру жертв нацизму Андреї Плаке, афера Жердицького не є поодиноким випадком. Вона звернула увагу на те, що колишній уряд ФРН на чолі з Гельмутом Колем перерахував мільйони до колишніх соцкраїн, не контролюючи, де врешті-решт осіли гроші.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG