Доступність посилання

ТОП новини

НАТО готується надсилати вояків до Македонії


НАТО готується надсилати вояків до Македонії

Брюссель, 22 серпня 2001 – 22 серпня в Брюсселі в штаб-квартирі НАТО відбулася спільна сесія послів 19 країн-членів НАТО та представників Європейського Союзу. Учасники сесії обговорили шляхи співробітництва НАТО та Європейського Союзу в розв’язанні македонської кризи.

Стосовно операції НАТО щодо роззброєння албанських повстанців Македонії, відомої за кодовою назвою «Щедрі жнива», речник альянсу на прес-конференції учасників сесії після засідання повідомив журналістам, що всі 19 країн НАТО схвалили рекомендації головнокомандувача збройних сил альянсу в Європі генерала Джозефа Ролстона розпочати цього тижня передислокацію військових підрозділів НАТО на північ Македонії. Однак, як зазначив під час прес-конференції Генеральний секретар альянсу Джордж Робертсон, члени Північно-Атлантичної Ради зараз обговорюють деталі складу миротворчого контингенту, тобто солдати яких країн і в якій кількості ввійдуть у цей контингент. Єдине відомо,що це будуть вояки європейських країн НАТО. США дають згоду на початок проведення операції обеззброєння албанських бойовиків, однак своїх солдатів у зону конфлікту посилати не буде. Зате Сполучені Штати Америки інвестували в засоби масової інформації та пропаганди Македонії 250 тисяч доларів. Ці кошти призначені на оснащення в Македонії кількох друкарень для випуску відповідних листівок та газет, на оренду ефірного часу на чотирьох телевізійних каналах Македонії, на підготовку радіопрограм тощо.

Німеччина також дала згоду на початок проведення операції «Щедрі жнива», однак чи братимуть німецькі солдати участь у самій операції, ще залежить від рішення німецького Бундесверу. Попередньо німецький контингент повинен становити 500 військовослужбовців.

Нині відомо, що найбільшу кількість вояків ладна спрямувати в Македонію Великобританія – півтори тисячі солдатів, чималу кількість військових готові надати Франція та Італія.

Під час спільного засідання послів НАТО та представників Європейського Союзу, яка відбулась 22 серпня, ЄС підтримав рішення НАТО розпочати операцію обеззброєння македонських албанців, проте свої військові підрозділи надіслати в Македонію Євросоюз поки що не спроможний. Як заявив посол Бельгії при ЄС Алексіс Бронс, Євросоюз допомагатиме Мекедонії фінансово та економічно.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG