Доступність посилання

ТОП новини

Іноземні в’язні в Афганістані оголосили голодівку…


Іноземні в’язні в Афганістані оголосили голодівку…

Прага, 23 серпня 2001 – Минулого вівторка офіційний Кабул фактично видворив із країни трьох західних дипломатів, котрі прибули для зустрічі з заарештованими Талібаном членами місії «Притулок тепер». Родичі ув’язнених в Афганістані іноземців поки що безуспішно вимагають в Ісламабаді афганських в’їзних віз.

За уточненою інформацією, серед восьми запроторених до в’язниці Талібану іноземців – п’ять жінок: дві американки, дві німкені і одна австралійка, – а також троє чоловіків: двоє німців і один австралієць. Нагадаємо, що всім заарештованим загрожує кара смерті – нібито за те, що вони пропаґували в Афганістані догми християнства.

Офіційний представник ісламського руху Талібан у Кандагарі Абдул Хай Мутмаєн заявив, що ув’язнені почуваються нормально і побачення з ними не буде дозволене до завершення слідства в цій справі. Остаточне ж вирішення долі восьми іноземців та міра покарання їх, за словами Мутмаєна, визначить особисто духовний лідер талібів мулла Мохаммад Омар. Він також відзначив у середу, що прохання Міжнародного комітету Червоного Хреста щодо зустрічі з затриманими талібською поліцією членами місії «Притулок тепер» у Кабулі отримано, але згода на це або відмова – знову ж таки у волі лише мулли Омара.

Міністерство закордонних справ Німеччини сподівається, що співробітники Міжнародного комітету Червоного Хреста найближчиим часом зможуть відвідати заарештованих в Афганістані іноземних громадян. У четвер представник МЗС ФРН заявив про це в Берліні, відзначивши наявність «певних сигналів із Кабула». Нагадаємо, що вже понад три тижні вісім громадян Німеччини, Австралії та США позбавлені будь-якої можливості спілкуватися з представниками західних країн.

До речі, Центральна рада мусульман у Німеччині висловила думку, що арешт представників організації «Притулок тепер» є порушенням основ ісламу. Як відзначив голова Ради Надим Еліас, іслам забороняє захоплення людей або їхню дискримінацію з релігійних мотивів.

Агентства також посилаються сьогодні на анонімного офіційного представника Кабула, котрий нібито повідомив, що ув’язнені Талібаном громадяни західних країн оголосили голодівку на знак протесту проти відмови надати їм можливість зустрітися з консульськими працівниками їхніх держав. А батьки двох затриманих американок Дани Керрі і Гітер Мерсер сподіваються в Ісламабаді на гуманність афганської влади і очікують на отримання дозволу на в’їзд до країни та на зустріч зі своїми дітьми.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG