Доступність посилання

ТОП новини

Астролог Павло Глоба про майбутнє України


Астролог Павло Глоба про майбутнє України

Прага – Київ – Берлін, 24 серпня 2001 – У прямому ефірі Вечірньої Свободи на День незалежності України разом із іншими гостями взяв участь телефоном із Берліна і астролог Павло Глоба. Передачу вели Олекса Боярко в Празі і Юлія Жмакіна в Києві. Пропонуємо уривки передачі.

Олекса Боярко: На зв’язку з Берліна з нами астролог Павло Глоба… Перше запитання я відправляю в Берлін: пане Глоба, скажіть, будь ласка, … чи існує в астрологічних побудовах якийсь специфічний український сценарій?

Павло Глоба: Український сценарій… ну, по-перше, треба читати Нострадамуса. В одному зі своїх катренів у 16 столітті він свого часу говорив про те, що країна біля Борисфена перша розвалить імперію, червону імперію – це ще в 16 столітті написано в «Центуріях», у нього це є. Так що, власне кажучи, роль України, яка виявилася ще 10 років тому, загалом у даному разі була свого часу провідною в плані того, що вона подала перший приклад першого виходу з колишнього Радянського Союзу, і в подальшому її роль теж, загалом кажучи, буде по суті провідною, поки протягом найближчої, скажімо, такої ж кількості років – десяти років – можна припустити, що це будуть болісні пошуки свого шляху, тобто, скажімо, концепції української державності; а коли нарешті вона усталиться, – а це буде ще все-таки довго й болісно, – то після цього можна сказати, що вона матиме, так би мовити, шлях поміж Європою і Азією, тобто, скажімо, між Росією та іншими вже практично азійськими державами і Європою. Але ні Європою, ні Азією вона не стане. Це ось така велика перспектива.Олекса Боярко: Ми перекидаємося знову в Берлін – там із нами на зв’язку відомий астролог пан Павло Глоба. Пане Глоба, скажіть, будь ласка, чи ситуація в Україні розвивається, як підказують, диктують зірки, планети, сузір’я, – чи все-таки вона порушує цей закон планет, гороскопів, астрології?

Павло Глоба: Чи порушує вона? Та, знаєте, я поки що не можу цього сказати. Хотілося б, щоб, звичайно, народ України значно швидше вийшов із ось цієї затяжної кризи післярадянської, яка ось, ви знаєте, вже триває десять років, і я приїжджаю сюди постійно до вас, як гість уже, і ось дивлюся – і, так би мовити, звичайно, безрадісна картина. Але, зрозуміло, це хвороба зростання. І мені б дуже хотілося, наприклад, щоб, скажімо, вибори, які були в вас два роки тому, можливо, пройшли б інакше. Але все-таки, ґрунтуючись саме на законах зірок, за гороскопом, який я створив на Україну, вийшло так, що вибори відбудуться в два кола, – і так вони й пройшли, – президентські вибори, маю на увазі, – і в другому колі разом із вашим нинішнім президентом Леонідом Даниловичем Кучмою буде лідер комуністів – ну, ось воно так і вийшло. Я опублікував цей прогноз і, на жаль, так і сталося. Дуже хотілося б, щоб, так би мовити, людина перемогла зорі, – але ви розумієте, в чому справа: іноді нам доводиться просто виходити з об’єктивної реальності. Але я абсолютно впевнений, що в України свій особливий шлях, і вона на нього вийде. І мені хотілося б на закінчення просто привітати всіх, хто слухає, і взагалі всіх українців, із Днем незалежності, бо я вважаю, що країна до цього йшла дуже довго, і це дуже серйозно. Раз це вистраждано, то це треба закріпити і дуже до цього серйозно поставитися. А шлях до дійсного здобуття не просто незалежності, а й демократії і реальної цивілізованої держави буде, як я вже казав, тривати близько десяти років.

Олекса Боярко: Пане Глоба, так ви все-таки наполягаєте на тому, що все передбачено і залежить від зірок і сузір’їв? А чи, можливо, щось залежить від людей?

Павло Глоба: Звичайно, звичайно! Від нас, від нас дуже багато залежить! Тому що давній постулат про те, що зорі тільки налаштовують, але не зобов’язують, і що людина, яка знає про те, що в принципі закладено на небесах, – а це взагалі-то Господь Бог написав на небесах якісь знамення, – ми маємо право не ускладнювати ту долю, не змушувати її, скажімо, – ну, навіть якщо якийсь прогноз буде маловтішний, – не робити його апокаліптичним, не перетворювати його на катастрофу, а, ґрунтуючись на цьому, скажімо, діставатися з тієї, можливо, й тяжкої ситуації, в яку нас доля поставила. Звичайно, це – те, що я кажу – це найімовірніший сценарій. Його можна змінити в кращий бік, – звичайно ж, якщо ті, кому він адресований, цей сценарій, ті, хто його прочитає, – а прочитати його може будь-яка людина, яка розуміє ці закони, що записані Господом Богом, я в цьому абсолютно впевнений, на небесах, для нас причому, для людей, – і ґрунтуючись на цьому, вона (ця людина) може, скажімо, зробити власний вибір – правильний чи неправильний, зрозуміло, – тому від нас дуже багато що залежить. Ця ситуація, можливо, й прискорена – але для цього треба, звичайно, щоби свідомість наша до цього була готова. Я радо в це вірю, і мені хотілося б, щоби це було так.Олекса Боярко: Пане Глоба, зараз усі будуть напружені в Україні, ті, хто слухає нас, – бо запитання дуже конкретне, і будуть записувати, навіть якщо ви будете давати точні дані, точні дати: які загрозливі тенденції існують для України – катастрофи, будь-які загрози найближчі?

Павло Глоба: Ну, знаєте, в чому справа: завдання астролога – не лякати, а попереджувати. Хто попереджений, той може, по-перше, зробити висновок, а по-друге, – і, власне кажучи, як ми вже з вами говорили, ви мені ставили таке питання, – я абсолютно впевнений, що хто попереджений, той озброєний, озброєний знанням, – тому, звичайно ж, я не можу сказати, що є безхмарний прогноз, серед того й для України, і стосовно катастроф, – так, він є. Я абсолютно переконаний, що знання ці мають бути призначені відповідним організаціям, які мають можливість їх відвернути, – тому я не все буду говорити відкритими текстом. Хотів би сказати, що найурожайніший може бути рік 2003-й, особливо літо 2003-го; і нинішній, і наступний рік пройдуть досить спокійно – це буде пов’язано і з сонячною активністю, і з переходом точки прецесії – це початок нової ери, – і багато що загалом тут, багато які чинники зійдуться в одне, і на гороскоп України вони накладаються, на жаль, не найкращим чином. Тут же ще, наскільки я пам’ятаю, і вибори на Україні… вибачте, в Україні будуть якраз на 2003-й рік призначені, так?

Олекса Боярко: Які – парламентські вибори?

Павло Глоба: Ні-ні, президентські.

Олекса Боярко: Ні, пізніше, пізніше.

Павло Глоба: Пізніше, так? А, так, були в 99-му, вибачте – в 2004-му (наступні вибори), – слава Богу, що не буде президентських виборів у цей час (2003 рік), бо на них могло б накластися дуже негативне тло, пов’язане з можливими наслідками, скажімо, стихійних лих і великих неприємностей, які нам приготувала природа – і вам, на жаль. Що стосується, наприклад, перспектив на довший термін – я не хочу поки що в них заглиблюватися, бо є тенденція до загальної зміни, глобальної зміни клімату на Землі, яка Україну, звичайно ж, зачепить, – але це буде віддаленіша перспектива. А якщо говорити, скажімо, про найближчі два-три роки, то крім ось цієї зими найближчої, 2001 – 2002 року, в якій я бачу як негативні, приблизно, кінець січня – початок лютого; це, можливо, буде пов’язано з наслідками двох затемнень грудневих, і це може стосуватися області Донбасу, а також півдня України, десь півдня Запорізької області, скажімо, Маріуполь, – ну, південь України. Крім цього, якісь чіткі катастрофи навряд чи можна передбачити. А політичне життя наступного року, звичайно, сягне розпалу пристрастей, і мені хотілося б теж у цьому зв’язку нагадати дуже древній прогноз, який пов’язаний із дуже відомим свого часу пророком і астрологом Василем Нємчиним – він якраз і говорив, що початок нової епохи країна за Борисфеном, – а це якраз нинішня Україна, Борисфен – Дніпро, – має зустріти великим піднесенням, пов’язаним із якоюсь білою чи великою дамою. Ось я постійно раніше повторював цей прогноз, і зараз мені хотілося б теж про нього сказати, що в 21 столітті, починаючи з 2004, 2005 року, який дійсно, я тут згоден із сином дуже поважаного мною В’ячеслава Чорновола Тарасом Чорноволом, він цілком правильно сказав, що 2005 – 2006 роки будуть пов’язані з дуже великим піднесенням у вашій країні, – так ось водночас із цим має вийти наперед якась дама, яку Василь Нємчин свого часу назвав білою дамою, і їй судитиметься відігравати дуже велику роль у вашій країні. Я не впевнений, що вона буде президентом, але, скажімо, якась така «залізна леді» України, аналог Марґарет Тетчер в Англії, найімовірніше таки буде, років через 7 – 8 це буде цілком чітка реальність.

Олекса Боярко: Як говорила моя бабуся, «Аби тільки не було війни». Що ви можете про війну сказати – чи буде війна в реґіоні?

Павло Глоба: Ні, війни не буде. Єдине, що можна передбачити, – це небезпеки через Крим. Мені доводилося ще років 7 – 8 тому говорити про вибухонебезпечну обстановку в Криму, яка має виникнути якраз до 2007 – 2008 року, а перші ластівки цієї небезпеки можуть бути якраз після 2003 року. Я, звичайно, не буду стверджувати, що Крим для України приблизно те саме, що Чечня для Росії. Звичайно, це буде цивілізованіше – але існує небезпека якщо не громадянської війни, то воєнних конфліктів, і причому років через вісім. Це дійсно може бути серйозною проблемою, на яку поки що, на жаль, ніхто не звертає уваги, – а інших війн не передбачувано.

Олекса Боярко: Дякую, пане Глоба, і я передаю мікрофон в нашу київську студію моїй колезі Юлії Жмакіній.

Юлія Жмакіна: Ну, і навздогін теж запитання до пана Глоби: скажіть, будь ласка, до вас звертаються українські можновладці за прогнозами?

Павло Глоба: Ну, знаєте, на великий жаль, нинішня влада України якось останніми роками ніскільки, ніяк не звертається і просто їх (прогнози) вочевидь читає в засобах масової інформації – я досить часто публікуюся, серед того й у вашій пресі, ось газета, яку я поважаю, «Факти і коментарі», газета «Бульвар», яка мене постійно публікує, інші різні газети, – ось, мабуть, вони читають. А раніше було зовсім інакше, до 93 – 94-го року. Так що контакти з владою України поки що, знаєте, для мене не відбулися.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG