Доступність посилання

ТОП новини

Держдепартамент Сполучених Штатів непокоїться за президентські вибори в Білорусі


Держдепартамент Сполучених Штатів непокоїться за президентські вибори в Білорусі

Прага, 29 серпня 2001 – Сполучені Штати Америки висловлюють сумнів, що президентські вибори в Білорусі, які відбуватимуться 9 вересня, будуть чесними і справедливими. Про це заявив представник Держдепартаменту США Річард Баучер.

За його словами, офіційний Вашингтон також очікує на повне і відкрите розслідування інформації про те, що влада Президента Олександра Лукашенка створила так званий «ескадрон смерті» для розправи з політичними опонентами.

Представник Державного департаменту Річард Баучер у вівторок оприлюднив список порушень, що їх допустилася влада Білорусі під час нинішньої президентської передвиборчої кампанії. Йдеться, зокрема, про переслідування незалежних журналістів, вилучення тиражів опозиційних газет, закриття типографій, де вони друкуються, а також створення численних перешкод представникам опозиції під час їхньої передвиборчої агітації.

Говорячи про нинішню ситуацію в Білорусі, речник Державного департаменту США Річард Баучер, зокрема, сказав: «Ми вважаємо, що Білорусь повинна піти на певні кроки і постаратися, щоб вибори були вільними і чесними. По-перше, всім партіям гарантувати доступ до державних засобів масової інформації на рівноправній основі. По-друге, забезпечити, щоб усі партії і виборчі комісії мали належну вагу у виборах, на національному, і на місцевих рівнях. По-третє, покласти край переслідуванню недержавних організацій, які провадять освітню роботу серед виборців. І нарешті, четверте, дозволити дієве спостереження за виборами на всіх виборчих дільницях із боку місцевих і закордонних спостерігачів протягом усіх п’яти днів голосування і на час підрахунку голосів», – заявив представник Держдепартаменту США Річард Баучер.

Тим часом Міністр закордонних справ Білорусі Михайло Хвостов, виступаючи вчора ввечері на білоруському державному телебачнні, висловив обурення з приводу нещодавньої заяви Держсекретаря США Коліна Пауелла з нагоди десятої річниці білоруської незалежності.

Нагадаємо, що Декларацію про незалежність Білорусі було схвалено 25 серпня 1991 року. Однак Президент Александр Лукашенко скасував відзначення 25 серпня як свята державної незалежності й натомість переніс відзначення такого свята на 3 липня – день, коли радянські війська звільнили білоруську столицю Мінськ від нацистів у 1944 році.

За словами міністра закордонних справ Білорусі Михайла Хвостова, Білорусь уважає заяву Держсекретаря США Коліна Пауелла «грубим втручанням у внутрішні справи республіки».

У заяві Коліна Пауелла містилася негативна оцінка дій білоруського керівництва протягом останніх років. У тексті заяви Державного секретаря Сполучених Штатів також прослідковується висновок, що в разі, якщо нинішні президентські вибори в Білорусі пройдуть усупереч стандартам ОБСЄ, то Республіка Білорусь залишатиметься чи не єдиною політично ізольованою країною в Європі.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG