Доступність посилання

ТОП новини

Тема виборів на Ялтинському Самміті


Тема виборів на Ялтинському Самміті

Симферополь, 13 вересня 2001 - В Україні продовжують коментувати результати Ялтинського Самміту ЄС-Україна, який пройшов минулого вівторка в Криму. Одна з тем, що обговорювалася в Ялті – майбутні парламентські вибори в Україні та демократичність і прозорість їхньої підготовки.

Європейський Союз закликає Україну забезпечити демократичну, прозору підготовку парламентських виборів наступного року. Цитую: "Вибори дадуть можливість продемонструвати демократичний прогрес в Україні", - мовиться у заяві учасників Ялтинского Самміту, ухваленій за його підсумками. Стурбованість європейців можливістю недемократичного перебігу парламентських виборів 2002 року звучала ще до проведення в Ялті Самміту ЄС-Україна, ця тема була однією з провідних і під час переговорів в Лівадійському палаці. Про гостроту дискусії свідчать слова начальника головного управління із зовнішньої політики адміністрації Президента України Андрія Фіалка про те, що українська делегація була змушена висловити подив тим, що передвиборча кампанія в країні ще не почалася, а в Європі вже сумніваються в демократичності і прозорості майбутніх виборів.

У спільній заяві учасників Самміту згадується ще одна гостра тема – становище незалежних засобів масової інформації і журналістів в Україні. У підсумковому документі мовиться, що українські власті повинні зробити все від них залежне для покращення правових підвалин функціонування ЗМІ, посилення безпеки умов роботи журналістів.

Ця ж тема обговорювалася і на “круглому столі”, організованому київською журналіською організацією “Хартія-4” і Комітетом з моніторингу свободи слова в Криму поза рамками Ялтинського Самміту, але за участі українських і закордонних журналістів, які прибули на його висвітлення, а також деяких представників європейських структур. Учасники “круглого столу” зосередилися на проблемі висвітлення засобами масової інформації перебігу виборчої кампанії та на загрозах, які можуть виникнути у стосунках влади і політиків з одного боку та преси – з іншого. Висновок, до якого дійшли журналісти, не новий: від тиску влади і політиків під час виборів їх може врятувати корпоративна солідарність і підтримка громадськості.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG