Доступність посилання

ТОП новини

Спільні навчання ВМС України і ЧФ Росії


Спільні навчання ВМС України і ЧФ Росії

Севастополь, 14 вересня 2001 - У п’ятницю в Севастополі оголошено, що спільні навчання Військово-морських сил України і Чорноморського флоту Росії "Фарватер миру-2001" пройдуть з 17 по 26 вересня у Північно-західній частині Чорного моря і на російському військовому полігоні в Криму. Це вже треті, починаючи з 1997 року, спільні українсько-російські військово-морські маневри.

Темою українсько-російських навчань стане проведення миротворчої операції із встановлення безпеки в зоні конфлікту. Як повідомив прес-центр ВМС України, за мету військові моряки двох держав мають відпрацювання єдиних поглядів на форми і методи проведення миротворчої операції, на керування силами під час її здійснення, відпрацювання дій сил морської піхоти під час висадження десанту і створення зони безпеки, а також дій екіпажів кораблів на навчаннях з універсальної оборони кораблів на ходу та дій сил авіації під час виконання завдань миротворчої операції.

"Фарватер миру", який, починаючи з 1997 року, проводиться уже втретє, заплановано провести у північно-західній частині Чорного моря, а також на морському десантному полігоні в районі гори Опук на Керченському півострові в Криму і на базі оперативно-тактичного тренажера "Діалома" ЧФ Росії. Керівник маневрів – головнокомандувач ВМС України адмірал Михайло Єжель

До навчань залучаються офіцери управлінь, відділів і служб командування ВМС України і штабу ЧФ Росії, 6 бойових кораблів, 2 рятувальних буксири, 4 літаки і 4 вертольоти, близько 260 морських піхотинців обох флотів. Маневри, що проводяться в рамках плану двостороннього співробітництва військових відомств України і Росії на нинішній рік, пройдуть в 4 етапи і триватимуть 10 діб. Після закінчення навчань сили українського флоту візьмуть участь в одному з етапів збір-походу Чорноморського флоту Росії.

Тим часом низка громадсько-політичних організацій Севастополя звернулася до Головнокомандувача Збройних Сил України, Президента Леоніда Кучми із закликом не проводити спільні з росіянами військові навчання. Торік таке звернення залишилося без відповіді.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG