Доступність посилання

ТОП новини

Афґаністан напередодні священної війни проти Заходу?


Афґаністан напередодні священної війни проти Заходу?

Прага, 18 вересня 2001 – Поки-що афґанське керівництво спростувало сьогодні інформації, згідно з якими Кабул ніби-то вже проголосив джигад – священну війну проти Сполучених Штатів. Але представник талібів не виключив цього у разі американської атаки на території Афґаністану.

У вівторок рано талібське радіо Голос Шаріату, яке є на моніторінгу у британської корпорації БІ-БІ-СІ, повідомило, що ніби-то Талібан вже проголосив проти США джигад. Однак заступник голови уряду талібів мулла Мохаммад Гасан Ахунда сказав у понеділок увечері, що священна війна буде оголошена у випадку нападу США на його країну.

Очікується, що у найближчий час, скоріше у середу, має відбутися засідання Вищої ради улемів Афґаністану ( шури ), де старійшини племен намагатимуться визначити долю міжнародного терориста Усами бін Ладена, видачі котрого вимагають США у зв’язку з нещодавніми терактами в Нью-Йорку та Вашінґтоні. Той же Голос Шаріату повідомив, що дискусії в шурі можуть потривати кілька днів. Рада улемів збирається з ініціативи лідера талібів мулли Мохаммада Омара і має вирішити не лише долю бін Ладена, але й відповісти на питання, як діяти в умовах наростаючої загрози військового удару з боку США. У цих зборах бартиме участь понад тисяча релігійних лідерів Афґаністану, переважно з районів, що контролюються талібами.

Тим часом переговори чільних осіб з Пакистану з Талібаном не призвели до згоди Кабула на видачу Усами бін Ладена. Як-то буде у найближчий час, судити важко, бо таліби категорично відкидають участь Усами та їх людей у терактах в Америці. Вони «не здатні здійснити таку міжнародну змову», йдеться у заяві Талібану адресованій Організації ісламська конференція. Разом з тим, лідери талібів у зверненнях до свого народу підкреслюють: «залишайтесь об’єднаними і готовими до священної війни проти американських агресорів». З єгипетських джерел стало також відомо, що родини талібських верхів вже евакуйовані у чисельні гірські печери довкола Кандаґару. На місцевих ринках підвищеним попитом нині користуються транзисторні радіоприймачі, з яких афґанці слухають новини БІ-БІ-Сі на мовах пушту і фарсі. А головним офіційним рупором в країні є Голос Шаріату, з якого чути переважно заклики духовного лідера талібів мулли Омара до джигаду, а також молитви і проповіді, котрі, як вважають у Кабулі, сприяють піднесенню бойового духу афґанців.

Зліквідувати міжнародного терориста Усаму бін Ладена лише повітряними ударами та ракетами неможливо. У цьому переконаний тимчасовий повірений у справах Афґаністану в Туреччині Ельмурад Аргхон. За його словами «бін Ладен переховується в горах» і американці зможуть віднайти його лише при наземній операції і при цьому без підтримки місцевих противників талібів, зокрема, генерала Рашіда Дустума, США не обійтися.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG