Доступність посилання

ТОП новини

Кримський журналіст Сергій Потаманов оголосив у тюрмі голодування. Продовження


Кримський журналіст Сергій Потаманов оголосив у тюрмі голодування. Продовження

Сімферополь, 18 вересня 2001 - З травня 2000 року перебуває за гратами колишній редактор телерадіокомпанії “Фенікс”, що у Ленінському районі Криму Сергій Потаманов. На початку цього тижня стало відомо, що відбуваючи покарання у Симферопольській виправній колонії №102, він оголосив голодування. Тим часом, тюремна адміністрація спростовує цю інформацію.

Адміністрація Симферопольської виправної колонії №102, де відбуває ув’язнення журналіст, спершу просто відмовлялася підтвердити, що Сергій Потаманов оголосив голодування, потім її начальник Володимир Стегайло повідомив, що засуджений журналіст перебуває у своєму загоні і жодних акцій протесту не починав. Тим не менш, представники адміністрації колонії обіцяли розібратися із ситуацією довкола Сергія Потаманова і в межах своїх можливостей поінформувати громадськість. Зараз до засудженого журналіста намагається пробитися його адвокат, а журналістські організації знову звернулися до Держдепартаменту України з питань виконання покарань з проханням про дозвіл на зустріч із Сергієм Потамановим.

Згідно з текстом заяви, яку Сергій Потаманов передав на волю і та потрапила до Комітету з моніторингу свободи преси в Криму, засуджений журналіст голодує з 10 вересня, після того, як кількома тижнями раніше адміністрація тюрми відмовила представникам Репортерів без кордонів, Інституту масової інформації і Комітету з моніторингу свободи преси в Криму у можливості зустрітися з ним. У своїй заяві журналіст стверджує, що після цього на нього почався тиск з боку тюремної адміністрації, зокрема, після невдалої зустрічі з представниками громадськості, йому було заборонено вихід на роботу до бібліотеки. Зараз Сергій Потаманов вимагає зустрічі з представниками міжнародних правозахисних організацій, зокрема, з Репортерами без кордонів.

Нагадаю, що Сергія Потаманова, засуджено Керченським міським судом у грудні 2000 року. Його визнано винним за 4-ма статтями Кримінального Кодексу України: за статтею 206 ч.2 (злісне хуліганство), 89 ч.2 (навмисний підпал державного майна), 222 (зберігання зброї і боєприпасів) і 81 ч.3 (привласнення державного майна). Сергій Потаманов відмовився визнати себе винним, заявляючи про переслідування за критику і викриття місцевої влади та правоохоронців. У рідному районі його знають як різку, але вимогливу людину, якій до всього є справа. Суд не звернув уваги й на те, що на його утриманні перебувало 5 неповнолітніх дітей. Рішення Керченського суду Сергій Потаманов оскаржив до Верховного Суду України та Європейського Суду з прав людини, де його справи знаходиться на розгляді. Слід також відзначити, що Прокуратура Криму кілька місяців тому опротестувала вирок Керченського суду через, цитую: “суттєві порушення кримінально-процесуального законодавства під час судового розгляду”, однак, у зв’язку зі змінами цього законодавства протест із суду було відкликано.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG