Доступність посилання

ТОП новини

Слідство у справі терористичних актів у Нью-Йорку і Вашінгтоні триває


Слідство у справі терористичних актів у Нью-Йорку і Вашінгтоні триває

Прага, 19 вересня 2001 – Число заарештованих і затриманих у справі терористичних актів у Нью-Йорку і Вашінгтоні зростає, сягнувши 80-ти осіб. Генеральний прокурор США Ешкрофт не виключає, що в день терористичних актів 11 вересня терористи планували захоплення ішних літаків.

Поліція і Федеральне бюро розслідувань розшукують понад 190 осіб, які можуть бути поінформовані у справі терористичних актів або допомагали в їхній підготовці. У вівторок у Детройті заарештовано ще троє осіб на підставі порушень імміграційних правил і підробки віз. Заарештовані (серед них 23-річний Карім Курбіті, 33-річний Ахмед Ганан і 21-річний Фарук Алі-Гаймуд) працювали на підготовці харчових продуктів для авіаліній в Детройтському аеропорту і водночас, згідно з даними ФБР, збирали інформацію про американські військові бази і розклади польотів літаків цивільної авіації. Затримано також лікаря, виходця з Саудівської Аравії, який працював у медичному науковому центрі в Техасі. У день терористичного акту він не з’явився до праці. Поліція натомість затримала його в цей день у Нью-Йорку. Четверо інших запідозрених перебувають під арештом, як важливі свідки у справі терористичних актів у Нью-Йорку і Вашінгтоні.

Тим часом генеральний прокурор США Джон Ашкрофт заявив, що слідство не виключає можливості спроб захоплення в день терористичних актів ішних літаків, крім чотирьох захоплених. Він оголосив про посилення заходів безпеки у рамках нинішнього слідства і дальшої боротьби з міжнародним терориз-мом. Серед іншого, за порушення імміграційних правил відтепер можна буде затримувати на 48 годин або і довше. Дотепер власті мали право затримувати за ці порушення лише до однієї доби.

Водночас президент США Буш підписав резолюцію конгресу про застосування військової сили проти організаторів терористичних актів у Нью-Йорку і Вашінгтоні. Буш повторив, що головним підозрілим залишається організатор попередніх терористичних актів, зокрема проти американських посольств у Кенії і Танзанії і проти американського військового корабля в Адені Осама Бін Ляден. За словами Буша, запланована акція ніскільки не спрямована проти ісламу, а лише мала би стати відплатою терористам.

Оглядачі не виключають, що у цій акції можуть взяти участь сили союзників. Під час вівторкових переговорів у Вашінгтоні із президентом Бушем президент Франції Шірак підтвердив готовність його країни надати військову допомогу у відплатній операції, хоча підкреслив, що Париж мав би сам вирішити про масштаби такої допомоги. Раніше про готовність військової підтримки заявили також канцлер Німеччини Шредер і прем’єр-міністр Великобританії Тоні Блер. Тим часом керівництво режиму талібан в Афганістані, яке у вівторок закликало населення готуватися до «священої війни джіхад» проти США, вперто відмовляється видати Сполученим Штатам Осаму Бін Лядена.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG