Доступність посилання

ТОП новини
14 травня 2021, Київ 00:30

Сполучені Штати нарощують військовий потенціал у Перській затоці в підготовці до можливої атаки на бази терористів у регіоні


Сполучені Штати нарощують військовий потенціал у Перській затоці в підготовці до можливої атаки на бази терористів у регіоні

Вашингтон, 20 вересня 2001 - Сполучені Штати нарощують військовий потенціал у Перській затоці в підготовці до можливої атаки на бази терористів та на тих, що дають їм притулок у регіоні.

Президент Сполучених Штатів Джордж Буш та державний секретар Колін Пауелл проводять консультації із лідерами численних країн світу в намаганні сформувати глобальну коаліцію проти міжнародного тероризму та тих, що дають притулок терористам. Водночас із тим процесом та із проводженням широкомасштабного розслідування минулотижневих жахливих терактів на американській території Сполучені Штати розпочали операцію розгортання збройних сил, котра отримала назву “Операція безмежна справедливість”. Згідно з повідомленнями американських офіційних осіб, на які посилаються американські засоби масової інформації, Міністерство оборони Сполучених Штатів скеровує до Перської затоки понад сто винищувачів та бомбардувальників. Білий дім відмовився коментувати ці повідомлення. Заступник міністра оборони Пол Уолфовіц лише зазначив, що “йде перекидання сил й можна очікувати більше цього”.

Нагадємо, що в Близько-східньому регіоні та у Перській затоці військова пристуність Сполучених Штатів уже є значною. Крім літаконосців та підводних човнів військовоморських сил, США мають свої бази в Саудівській Аравії, Кувейті, Багрейні та Туреччині. Зрозуміло, що про подробиці військових переміщень не повідомляється. Однак у намаганні свторити, якомога ширшу коаліцію країн у боротьбі з міжнародним тероризмом президент Буш зустрівся також із Мегаваті Сакорнопутрі - Президентом Індонезії, держави із найбільшою кількістю населення ісламського віровизнання.

“Кожній країні слід розуміти, що відбудеться кампанія скерована проти тероризму, це буде світова кампанія. Волелюбні народи усвідомлюють, що тероризм не знає кордонів, що терористи діють з метою залякування і пробують змінити поведінку народів, котрі шанують свободу. Ми не допустимо, щоб дійшло до цього” - заявив президент Буш.

У Вашингтоні він провів також переговори з президентом Франції Жаком Шіраком, міністром закордонних справ Німеччини Йошкою Фішером та представниками низки інших держав. Державний секретар Колін Пауелл зустрівся з міністром закордонних справ Російської федерації Ігорем Івановим, котрий заявив, що неможна виключати жодних заходів, враховуючи й військові у боротьбі з міжнародним тероризмом. Згідно із заявами керівників російського та американського зовнішньо-політичних відомств, вони не обговорювали питань військових операцій.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG