Доступність посилання

ТОП новини

Чи буде збережено історичну частину Одеси?


Чи буде збережено історичну частину Одеси?

Одеса, 25 вересня 2001 - У приміщенні Літературного музею, проведено представницьку міжнародну конференцію. Її тема: “Етапи розвитку і перспективи охорони історичного ореалу міста Одеси”.

Мета конференції, робота якої триватиме до 27 вересня, - “з’ясувати межи і автентичність історичного ореалу міста, для подальшого аргументованого внесення пропозиції до ЮНЕСКО про включення Одеси до списку всесвітньої культурної спадщини.

На думку фахівців з різних країн світу, учасників конференції – плани ці є перспективними, але шлях до їхньої реалізації буде складним.

Нині в Україні лише два об’єкти є у списку всесвітньої культурної спадщини. Це – Києво-Печерська лавра та місто Львів.

На думку присутнього на конференції, заступника керівника управління охорони пам”яток історії Держбуду України Віктора Печерського: “Для міських властей Одеси головне – зрозуміти що якщо їхнє місто навіть буде включено до цього переліку – це не привід для святкування. Це величезна відповідальність, яку слід усвідомити і відповідно до вимог міжнародного співтовариства співпрацювати з цим міжнародним середовищем в якому є дуже великі проблеми.

Ми знаємо які є навіть технічні проблеми в Одеси зі збереженням великої кількості історичних будівель. Нині ми бачимо, що навіть Одеський театр опери та балету реставрується дуже мляво. І це незважаючи на наявність Указу Президента, постанови Кабміну, окрему строку у бюджеті.

Я хочу акцентувати увагу на тому, що ідея про включення Одеси до цього списку виникла, як це не дивно, не в Одесі і не у одеського керівництва. Це ідея Валерія Пустовойтенка, коли Він був ще на посаді прем”єр-міністра України. З 1999 року розпочалися і перші контакти з відповідними міжнародними організаціями”.

Про те що робить керівництво міста для збереження історичної спадщини Одеси розповів міський голова Руслан Боделан:

“Міська влада і обласна держадміністрація спільно розробили цільову програму того що є цінністю для нашого міста, для держави в цілому. Зараз цей перелік є затвердженим Кабінетом міністрів і розглядається питання щодо про включення фінансування цих планів у наступному році.

Крім цього, міська влада займається, використовуючи власні можливості, реконструкцією цілої низки об’єктів. Доречі, 77 будівель сьогодні є у практичній роботі з перекладання комунікацій та ремонту осель”.

Отож, чи буде збережено історичну спадщину Одеси покаже лише час...

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG