Доступність посилання

ТОП новини

Президент Білорусі розпочав реформу уряду


Президент Білорусі розпочав реформу уряду

Мінськ, 25 вересня 2001 - Сьогодні почав працювати новий білоруський уряд, що його сформував президент Аляксандр Лукашенка після своєї інавгурації. Проте Рада Міністрів Білорусі досі немає свого голову, і нинішній прем’єр-міністр Уладзімір Ярмошин не знає, чи збереже свою посаду.

У понеділок президент Білорусі затвердив нову структуру уряду, через що вдвічі скорочено кількість віце-прем’єрів та приблизно менше ніж наполовину стало міністерств.

Аляксандр Лукашенка оголосив, що президія Ради Міністрів складатиметься з 11 осіб, десять з яких він уже призначив своїми указами. Єдина вакансія, що залишилася, - це посада прем’єр-міністра. Президент Лукашенка заявив журналістам, що не виключає можливість пропонування нинішньго прем’єра Уладзіміра Ярмошина на затвердження парламентові, проте додав, що це може бути інша людина.

Главу уряду має затвердити палата представників Національних зборів Білорусі, чия чергова сесія розпочинається 2 жовтня. У Раді Міністрів кажуть, що це нормально - підписувати указ про прем’єр-міністра після згоди парламенту.

Але вже відомі прізвища всіх 4 віце-прем’єрів (раніше заступників глави уряду було 8). Два з них нові люди з обласних виконкомів, де вони були заступниками голови виконавчого комітету, - з Мінщини прийшов Уладзімір Дражин, який відповідатиме тепер за соціальну сферу, а з Гомельщини - Сяргей Сідорський, який займатиметься промисловим комплексом.

Два віце-прем’єри залишилися попередні: Андрій Кабяков, який досі був першим заступником голови Ради Міністрів, та Аляксандр Папков, куратор сільского господарства.

Колишній віце-прем’єр Михайло Хвастов збереже тільки одну посаду - міністра закордонних справ. Залишилися й попередні міністри фінансів, економіки, сільского господарства, зв’язку, промисловості, спорту, культури, а також всі силові міністри. Поки що президент Лукашенка створив тільки одне нове міністерство - з податків і зборів, що його очолює колішній голова ліквідованого Державного подтакового комітету. Керувати Національним банком знов буде Петро Пракаповіч.

Два несподіваних призначення отримали помічники Аляксандра Лукашенки - Аляксандр Шпілевський став головою Державного митного комітету, а Аляксандр Кулічков - міністром торговлі.

Цікаво, що скорочено Державний комітет з преси, який стане Міністерством інформації та керуватиме також державною телерадіокомпанією, хоча, наголосив Аляксандр Лукашенка, "ідеологічні моменти її роботи визначатиме адіміністрація та особисто президент".

Президент Лукашенка пообіцяв, що головною фігурою в уряді стане міністр, а апарат Ради Міністрів буде позбавлено всіх владних функцій. Якщо раніше членів уряду було 60, відтепер їх буде лише 38. За словами Лукашенки, це свідчить про "дебюрократизації уряду - він працюватиме ефективніше".

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG