Доступність посилання

ТОП новини

У Сполучених Штатах арештовано понад 350 підозрюваних у причетності до терористичних актів у Нью-Йорку та Вашингтоні


У Сполучених Штатах арештовано понад 350 підозрюваних у причетності до терористичних актів у Нью-Йорку та Вашингтоні

Нью-Йорк, 26 вересня 2001 – Поки що жодного з арештованих не звинувачено у безпосередній участі в організації терактів, внаслідку яких, за останніми даними, загинуло майже сім тисяч людей. Матеріальні збитки неможливо підрахувати навіть у мільярдному наближенні. Як наголосив Джон Ашкрофт, міністр юстиції, за кількістю заарештованих можна судити про обсяг та складність слідства. В рамках цього слідства Федеральне Бюро Розслідувань та інші правоохоронні служби Сполучених Штатів розшукують ще приблизно 400 осіб, яких підозрюють у допомозі або сприянні тим 19-тьом терористам, які захопили чотири пасажирських лайнери і використали їх як зброю масового знищення.

Один з арештованих – якийсь Герберт Вілаловус – разом з неназваним спільником 2 серпня своїми нотаріально завіреними брехливими свідоцтвами допомогли кільком арабам, як згодом виявилося, терористам отримати водійські права та особисті посвідчення мешканців штату Вірджинія. Це була, на думку слідства, «несвідома допомога» ісламським екстремістам. Серед арештованих – кільканадцять працівників аеровокзалів. З них кілька – нелегальні імігранти. Підозрюють, що вони свідомо допомагали терористам. Серед них імігрант з Лівану на прізвище Абдалла Салім Ясин, який працював охоронцем в аеропорту ім. Даллеса у Вашингтоні, звідки піднявся один із захоплених терористами літаків. Там під час профілактичного огляду в салонах кількох авіалайнерів було виявлено заховані під сидіння ножі, схожі на ті, що ними були озброєні повітряні пірати.

Один з лайнерів, у якому знайшли ножі, фатального 11 вересня вранці мав летіти з Сан-Дієґо до Нью-Йорка, але не полетів, бо відразу після терактів усі рейси було скасовано. Двох озброєних арабів, що мали квитки на той рейс і 10 тисяч доларів готівкою, зняли з поїзда у Техасі. Впродовж кількох останніх днів Вашингтон забороняв по всій країні підніматися в повітря літакам сільськогосподарської авіації, що розпилюють добрива над полями. Підозрюють можливість терактів із застосуванням хімічної та біологічної зброї. Стало відомо, що кілька арабів відвідали маленьке сільське летовище Белґлей на півдні Флориди і докладно розпитували, яку кількість добрив, на якій площі та з якою швидкістю може розпилювати сільськогосподарський літак, і чи не можна його взяти в оренду, і як його піднімати в повітря.

Отримати ліцензію пілота сільськогосподарської авіації досить просто, вистачає кількох уроків. До того ж управління цивільної авіації не вимагає перевірки біографічних даних. Серед арабів, що відвідували сільське летовище, був єгиптянин Мохамед Атта, котрий пізніше пілотував, як вважають, захоплений лайнер, що врізався у хмарочос Світового торгового центру. Цей-таки єгиптянин, як стало відомо, заходив до флоридського відділення Міністерства сільського господарства й намагався отримати позику на купівлю літака-розпилювача. Йому порадили звернутися до місцевого банку.

Фахівці твердять, що розпилюючи в повітрі сільськогосподарським літаком спори бактерій або вірусів тяжких інфекційних хвороб, можна заразити тисячі людей. На іншому напрямі слідства ФБР отримало інформацію, що троє терористів належало до осередку ісламських фундаменталістів, коли вчилися в технологічному коледжі в Німеччині. Туди відряджено нову команду аґентів ФБР шукати слідів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG