Гаазький трибунал ще в лютому цього року звернувся до бєлградського уряду з вимогою видати чотирьох вiйськовослужбовцiв. Бєлград досi не вiдповiв на вимогу й тому головний прокурор Карла дель Понте постановила оприлюднити обвинувачувальнi акти. Генерала Павла Стругара, адмiралiв Мiодрага Йокича й Мiлана Зеца та капiтана Володимира Ковачевича звинувачено в порушеннi женевсьих конвенцiй якi стосуютьєся правил ведення вiйни, а також у вбивствi цивiльних осiб, нападах на цивiльнi об’єкти й пам’ятки культури. Двоє звинувачених наразi перебувають в Чорногорiї, двоє у Сербiї.
Нагадаємо, що облогу Дубровника знято пiд тиском мiжнародного спiвтовариства. Вирiшальну роль у кампанiї на захист мiста вiдiграв теперiшнiй президент Хорватiї Стiпе Месич, який очолював конвой цивiльних кораблiв, що у груднi 1991 року пробив морську блокаду. Мiнiстр юстицiї Югославiї у зв’язку з вимогою Трибуналу коротко сказав, що звинувачених не можна видати поки не буде ухвалено вiдповiдний закон. Проте, Бєлград уже кiлька мiсяцiв зволiкає iз ухваленням цього закону.
Цiкавiшою є заява полковника Драгана Величковича, представника Мiнiстерства оборони. Вiн сказав: ”Збройнi сили виступають за покарання усiх iндивiдуальних злочинiв. Лише таким чином можна зняти з армiї колективну вiдповiдальнiсть. Хто скоїв злочини, вiн повинен нести вiдповiдальнiсть у разi якщо буде доведено вину”. На думку полковника, справа належить цивiльному судовi. Це ймовiрно тому, що йдеться про вiдставних офiцерiв.
Представники чорногорського уряду ранiше заявляли про готовнiсть видати усiх, кого розшукує Гаазький трибунал. Наразi вони чомусь мовчать.
У Бєлградi поки що спокiйно живуть троє вiйськовослужбовцiв, яких Гаазький трибунал кiлька рокiв тому звинуватив з воєнних злочинiв у Вуковарi. Для сербiв вони – герої.