Доступність посилання

ТОП новини

То скільки ж “зелених” партій в Україні?


То скільки ж “зелених” партій в Україні?

Київ, 4 жовтня 2001 - Не виключено, що невдовзі реєстр політичних партій України зменшиться на одну політичну структуру –Українську партію зелених. Якщо таке станеться, то долю УПЗ можуть розділити й інші партії. В усякому випадку такий шлях можливий у разі коли набуде чинності рішення Старокиївського місцевого суду, котрий визнав тотожними назви Зеленої партії України і Української партії зелених, адже схожих за назвою партій в Україні чимало.

Старокиївський місцевий суд під головуванням судді Андрія Горяйнова ухвалив рішення: визнати неправомірною реєстрацію Української партії зелених, і зобов’язав Міністерство юстиції України виключити її із реєстру об’єднань громадян. Позивачем у даній справі є один із засновників Зеленої партії України, Сергій Дубас. Він у скарзі до суду вказував на те, що Українська Партія Зелених має назву, яка дублює назву зареєстрованої раніше Зеленої партії України, чим порушує його права.

Під час судового засідання суд підтвердив тотожність двох партій, і визнав, що Мінюст у такий спосіб порушив умови легалізації об’єднань.

Подібна аргументація і саме рішення суду викликали бурхливу реакцію у певних політичних колах. Цей судовий прецедент у разі набуття чинності обіцяє поставити крапку на багатьох партіях, схожих за назвою. В тім, з філологічної точки зору рішення суду не є бездоганним.

Колишній міністр юстиції, народний депутат України Василь Онопенко також піддає сумніву тотожність назв Української партії зелених та Зеленої партії України і саме рішення суду, виходячи вже із юридичних критеріїв.

Додатковим аргументом на користь того може слугувати розгляд у Верховній Раді України у першому читанні проекту Закону “Про внесення змін до Закону України” “Про політичні партії в Україні”. Документ передбачає заборону реєстрації партій, назви яких схожі із назвами тих, що вже існують. Відповідно до законопроекту, стаття 5-а чинного закону про партії, буде доповнена положенням про те, що “реєстрація політичної партії, якщо назву партії складають слова, що є похідними від слів назви політичної партії, що вже існує, та якщо назва нової партії схожа із назвою чинної партії настільки, що їх можна переплутати, або якщо вона здатна ввести в оману виборців”. Наскільки таке доповнення є демократичним - це інше питання, але 4 жовтня парламент відхилив це доповнення, незважаючи на настійливі спроби певних політичних сил його проштовхнути. То ж можна говорити, що рішення старокиївського місцевого суду дещо випередило “творців законів”.

Втім, до виконання рішення Старокиївського суду про зняття Мінюстом з реєстрації Української партії зелених справа може і не дійти, - вважає В. Онопенко. Наскільки пророчим буде передбачення колишнього міністра юстиції, покаже час, а від самої передвиборчої кампанії, що вже неофіційно почалася, як показує досвід, слід очікувати нових сюрпризів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG