Доступність посилання

ТОП новини
17 травня 2021, Київ 04:21

«Терористична мережа» в Чехії обернулася забудькуватістю українських пілотів


«Терористична мережа» в Чехії обернулася забудькуватістю українських пілотів

Прага, 8 жовтня 2001 — Скандал, що спалахнув минулого тижня в Чехії, коли преса й телебачення смакували пошуки бази арабських терористів у цій країні, розв’язався просто: як з’ясувалося, мапу франкфуртського летовища забули в празькому таксі не таємничі араби, а українські пілоти, що тренувалися у своїх чеських колеґ, повідомила чеська преса.

Детальний план летовища Франкфурта-на-Майні, з інструкціями для посадки й зльоту й частотами радіомаяків, виявився зовсім не таємним документом, що міг би допомогти зловмисникам. Але цього не знав водій таксі, що знашов мапу в своєму авті — страх перед терористами взяв своє. Таксистові відразу згадалися чужинці, яких він підвозив. Мабуть, араби, — вирішив той і з дивними паперами кинувся до свого знайомого, члена празького маґістрату, відповідального за безпеку.

І знайомий подумав, що за нинішніх часів краще все дбайливо перевіряти, та й поніс документи до поліції. Але ще перед тим він показав їх колеґам на засіданні міської ради.

Там побачив мапу й редактор бульварного щоденника Блеск — і наступного дня, минулої п’ятниці, газета вийшла зі статтею з приголомшливою назвою: «Чи мають арабські терористи свою базу в Празі? Імовірно, так».

У суботу до сенсації долучилося телебачення, запропонувавши глядачам репортаж про розшуки двох підозрілих арабів, що забули в таксі політні документи.

І аж у неділю Чехія почала позбуватися навколотерористичної гарячки, а врешті позбулася її в понеділок, коли крапки над «і» поставив щоденник Днес: винуватцями напруженості виявилися українські пілоти, що навчалися в тренувальному центрі Чеських аероліній — вони самі зголосилися до своїх учителів, бо, повертаючись після навчання додому, просто забули план у таксі, в якому їхали до празького летовища, підтвердив газеті речник чеської авіакомпанії Данієль Пловайко. А загублений документ дійсно був планом франкфуртського аеропорту — тільки турбуватися не варто: то був загальнодоступний навчальний матеріял.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG