Доступність посилання

ТОП новини
12 травня 2021, Київ 22:58

Ситуація в Пакистані і плани щодо коаліційного уряду в Афґаністані


Ситуація в Пакистані і плани щодо коаліційного уряду в Афґаністані

Прага, 15 жовтня 2001 – Прибуття держсекретаря США Коліна Пауела до Ісламабада очікується сьогодні увечері. Наш кореспондент в столиці Пакистану Аскольд Крушельницький повідомив, що про наслідки пакистано-американських перговорів, мабуть, буде більше відомо вже у вівторок. Але на них йтиметься про бажання пакистанського лідера переконати Вашінґтон у якнайскорішому формування коаліційного уряду Афґаністану на широкій представницькій основі.

Колін Пауел ще на шляху до Ісламабаду і про час його прибуття із міркувань безпеки нічого не повідомляється але із останніх виступів пакистанського глави, генерала Мушаррафа, виглядає так, що Пакистан хотів би швидкого припинення військових операцій в Афґаністані, бо широкі акції протесту проти уряду Мушаррафа набрали в країні загрожуючих масштабів. Наш кореспондент в Ісламабаді вважає:

Аскольд Крушельницький також повідомляє про прибуття до пакистанської столиці делегації колишнього короля Афґаністану Загір Шаха:

Щодо можливого складу майбутнього уряду Афґаністану, то у Пакистані прихильно ставляться до участі у ньому тих командирів афґанських моджахедів, котрі перебували після війни з радяньскою експансією на пакистанській території і зараз у більшості своїй направилися до Афґаністану щоб шукати можливих компромісів з представниками Талібану. Мушарраф і його оточення хочуть переконати США у тому, що влада у Афґаністані має перейти до пуштунської етнічної більшості, а не до керівників Північного альянсу.

Спостерігачі вважають, що на пакистано-американських переговорах йтиметься не лише про ситуацію в Афґаністані й Пакистані, а й про американське сприяння в урегулюванні стосунків Ісламабаду з Делі з метою уникнення загострення ситуації у мусульманському Кашмірі, із-за якого тривають суперечності між Індією та Пакистаном.

Повідомляється також, що сьогодні багато установ в країні закриті, бо коаліція пакистанських релігійних партій закликала до проведення загального страйку протесту проти візиту державного секретаря США Коліна Пауела. Наш кореспондент також повідомив про жорстокі зіткнення з поліцією в Карачі, де є чимало поранених і вбиті серед поліцейських.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG