Доступність посилання

ТОП новини

Протести кримських татар в Симферополі


Протести кримських татар в Симферополі

Симферополь, 17 жовтня 2001 - Гарантованого представництва кримських татар в органах влади Криму вимагали у середу учасники мітингу, організованого в Симферополі Меджлісом кримськотатарського народу.

Понад тисячу кримських татар в середу мітингували перед Верховною Радою Криму, де розпочалася жовтнева сесія, протестуючи проти “тривалого і цілеспрямованого ігнорування справедливих вимог пропорційного представництва корінних і раніше депортованих народів у парламенті та органах місцевого самоврядування Автономної Республіки Крим.” Мова насамперед іде про кримських татар, караїмів, кримчаків, а також про депортованих греків, болгар, вірмен і німців, тобто, численні етнічні групи, які не мають свого представництва у Верховній Раді автономії і дуже слабко представлені у місцевих радах.

Як заявив на мітингу член Меджлісу кримськотатарського народу Джульверн Аблямітов, лише повноцінна участь кримських татар та інших етнічних груп в управлінні кримської автономії дозволить їм повноцінно розвиватися і задовольняти свої освітні, культурні та економічні потреби. Водночас, у зверненні до кримчан, ухваленому учасниками мітингу, мовиться, що тільки повне розв’язання проблем кримськотатарського народу, в тому числі – і політичних – дозволить зберегти мир і стабільність на півострові. Акція протесту пройшла без ексцесів, а резолюцію - його організатори передали керівництву Верховної Ради автономії.

У ній, зокрема, висловлюється прохання до президента і парламенту України сприяти розробленню механізму, який дозволив би кримським татарам, а також представникам інших корінних і раніше депортованих народів бути обраними до Верховної Ради АРК та органів місцевого самоврядування Криму. Члени Меджлісу кажуть, що це може бути або пропорційна система виборів, або ж виділення спеціальних квот. Проти цього виступає нинішнє кримське керівництво. Проте, принциповіше і важливіше, що проти пропорційної системи виборів до Верховної Ради кримської автономії нещодавно висловився Леонід Кучма. Навіть попри те, що з ним, як заявив Джульверн Аблямітов, Меджліс веде постійний і плідний діалог.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG