Доступність посилання

ТОП новини

Протитерористична операція «Тривала свобода» понад два тижні триває в Афганістані


Протитерористична операція «Тривала свобода» понад два тижні триває в Афганістані

Вашингтон, 24 жовтня 2001 – Офіційні представники Пентагону від початку цієї вже двотижневої воєнної операції на афганській території заявили, що йдеться про «нетрадиційний» конфлікт. Голова об’єднаного комітету начальників штабів Ричард Майєрс днями зазначив, що за аналогією ці операції можна порівняти до війни з наркобізнесом. Наприкінці минулого тижня Сполучені Штати розпочали і наземні операції, котрі, за словами представників міністерства оборони, були по суті розвідувальними операціями спеціальних підрозділів. Упродовж минулих трьох днів американські військово-повітряні сили почали завдавати також ударів по позиціях фронтових ліній талібів на півночі від Кабула, створюючи таким чином передумови для протинаступу опозиційних угруповань, об’єднаних у Північному альянсі.

Як зазначають експерти, підтримка Північного альянсу, який котролює понад 15 відсотків території, ризикована. Адже більшість населення становлять паштани, і вони входять до табору талібів, яких досі підтримував Пакистан. Тим часом, найбільші суперники Пакистану в реґіоні Індія – Іран підтримують Північний альянс, більшість членів якого – етнічні узбеки й таджики. Пакистанські власті бажали б побачити у формуванні нового уряду також поміркованих талібів. Щоправда, Росія як учасник міжнародної коаліції боротьби з тероризмом вказує на те, що немає серед талібів поміркованої течії. Американські офіційні особи ще на початку антитерористичної кампанії заявили, що війна проти терористичної мережі Аль-Каеда та режиму талібів не буде традиційною війною, але – тривалою.

Впливова американська газета «Вошингтон поуст», посилаючись на представників адміністрації США, повідомляє, що в контексті теперішньої кампанії в політичній сфері максимальне зусилля надається формуванню якомога ширшої опозиції до режиму талібів. Окрім того, потрібно знайти політичний баланс не лише між конкурентними етнічними силами в Афганістані, ба й також між країнами-супротивниками в реґіоні. Водночас, з політично-тактичних міркувань є потреба не допустити до збільшення мас втікачів, що могло б дестабілізувати ситуацію в Пакистані й підірвати міжнародну підтримку коаліції боротьби з тероризмом. Як зазначають представники Державного департаменту, ця боротьба триває на дипломатичному, фінансовому, банківському, розвідувальному та правоохоронному фронтах.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG